افزایش موارد سرقت از راه هیپنوتیزم در عراق

وزارت کشور عراق اخیرا از دستگیری تعدادی متهم با تابعیت عراقی یا خارجی به اتهام سرقت اموال در جنوب بغداد از طریق هیپنوتیزم خبر داد.

میدل ایست نیوز: در پدیده‌ای نوظهور در عراق، موارد سرقت از طریق هیپنوتیزم در این کشور رواج یافته است.

به گزارش «العربی الجدید»، وزارت کشور عراق اخیرا از دستگیری دو متهم با تابعیت خارجی به اتهام سرقت اموال در جنوب بغداد از طریق هیپنوتیزم خبر داد.

حدود دو هفته پیش نیز پلیس بغداد از دستگیری سه متهم که پس از ورود به یک صرافی با هیپنوتیزم کردن صاحب فروشگاه 3 هزار دلار به سرقت برده بودند خبر داد.

در این راستا، «غسان المحمداوی»، افسر پلیس بغداد، تأکید می‌کند که هیپنوتیزم روش تازه‌ای برای منحرف کردن ذهن فروشنده است و طی آن سارق کاری می‌کند که قربانی نتواند مانع از دزدی شود.

او تأکید می‌کند که موارد متعدد سرقت از این راه در بغداد گزارش شده و افزود که این روش تازه‌ای است که اخیرا رواج یافته است.

«ایهم رشاد»، فعال سیاسی عراقی، تأکید می‌کند که ضعف دولت در اعمال قانون و دخالت‌ها در عملکرد دستگاه قضایی عملا به نفع خرابکاران و سارقان تمام شده است.

او می‌افزاید که در شبکه‌های اجتماعی موارد مکرر سرقت از طریق هیپنوتیزم گزارش شده است و تأکید می‌کند که دستگاه‌های امنیتی باید با هوشیار ساختن مردم مانع از گسترش این روش برای سرقت شوند.

«علی التمیمی»، کارشناس حقوقی عراقی، تأکید می‌کند که در قانون جزایی عراق به سرقت از راه هیپنوتیزم پرداخته شده و قانون عراق این روش را نیز از روش‌های سرقت دانسته است.

او می‌افزاید که به موجب قوانین عراق سرقت اگر در روز انجام شده باشد 7 سال زندان و اگر در شب انجام شده باشد 10 سال زندان دارد.

 

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا