شمخانی: همکاری‌ تهران و مسکو برای مقابله با یکجانبه‌گرایی امریکا ضروری است

دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در دیدار با همتای روسی خود بر ضرورت پی‌ریزی همکاری‌های راهبردی میان تهران و مسکو برای مواجهه با یک‌جانبه‌گرایی امریکا تاکید کرد.

میدل ایست نیوز: علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در حاشیه چهارمین گفت‌وگوی امنیت منطقه‌ای در تاجیکستان با نیکلای پاتروشف، دبیر شورای امنیت روسیه دیدار و دو طرف پیرامون مسائل دو جانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌وگو کردند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در این دیدار بر ضرورت پی‌ریزی همکاری‌های راهبردی میان تهران و مسکو برای مواجهه با سیاست‌های یک‌جانبه‌گرایانه امریکا تاکید و خاطرنشان کرد که به نظر می‌رسد تحریم‌ها علیه روسیه با پایان جنگ لغو نخواهد شد و از این رو باید برای تدوین نظام منسجم همکاری بین کشورهای تحریم شده در افق راهبردی و بلندمدت برنامه‌ریزی شود.

شمخانی با ابراز رضایت از سطح عالی رایزنی‌های دو کشور در سطوح مختلف بر ضرورت تقویت هر چه بیشتر همکاری‌های ایران و روسیه با توجه به تحولات جدید در عرصه بین‌المللی تاکید کرد.

شمخانی با بیان اینکه غرب برای سرگرم‌سازی روسیه در بحران اوکراین با هدف کاهش تمرکز این کشور در حوزه های دیگر به‌ویژه آسیای مرکزی، قفقاز و سوریه در تلاش است، اظهار داشت: برخی کشورها با سوء استفاده از بحران اوکراین به‌دنبال اجرای طرح‌های توسعه‌طلبانه در منطقه و پیگیری اهداف بلند پروازانه خود هستند که باید با آن مقابله جدی شود.

 

 

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
خبرگزاری ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا