ابراز رضایت امریکا نسبت به ازسرگیری پروازها میان یمن و مصر

وزیر خارجه امریکا در گفت‌وگوی تلفنی با همتای مصری خود در خصوص ازسرگیری پروازها میان صنعا و قاهره گفت‌وگو و ابراز امیدواری کرد که اولین پرواز در روزهای پیش‌رو انجام شود.

میدل ایست نیوز: آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه امریکا در گفت‌وگوی تلفنی با سامح شکری، همتای مصری خود در خصوص ازسرگیری پروازها میان صنعا و قاهره گفت‌وگو و ابراز امیدواری کرد که اولین پرواز در روزهای پیش‌رو انجام شود.

ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه امریکا اعلام کرد که بلینکن در گفت‌وگو با شکری از دولت مصر بابت ازسرگیری این پروازها تشکر کرد.

وزیر خارجه امریکا همچنین ابراز امیدواری کرد که اولین پرواز میان صنعا و قاهره در روزهای آینده انجام شود تا یمنی‌ها بتوانند برای درمان خود را به مصر برسانند.

بلینکن علاوه بر برقراری پرواز میان صنعا و قاهره در خصوص تقویت روابط دوجانبه میان واشنگتن و قاهره و بررسی پیامدهای شدید جنگ اوکراین بر امنیت غذایی گفت‌وگو کرد.

عبدالوهاب الدره، وزیر حمل و نقل دولت وابسته به انصار الله در یمن پیش از این اعلام کرد که هانس گروندبرگ، فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن به انصارالله گفته است که نخستین پرواز تجاری از صنعا به قاهره روز چهارشنبه هفته جاری از طریق شرکت هواپیمایی یمن انجام خواهد شد.

وزارت امور خارجه مصر در تاریخ 23 مه اعلام کرده بود که مجوز برقراری پرواز مستقیم بین قاهره و صنعا در چارچوب آتش‌بس اعلام شده از سوی سازمان ملل در یمن، صادر شده است.

از بارزترین بندهای آتش‌بس موقت، ازسرگیری پروازهای تجاری از فرودگاه بین المللی صنعا و بازگشایی راه‌ها به شهر تعز در جنوب غرب یمن است.

ائتلاف عربی به رهبری عربستان در اوت 2016، فرودگاه صنعا را در برابر پروازهای غیرنظامی به اتهام استفاده از آن برای اغراض نظامی بست.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
آناتولی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا