العامری در سالگرد ارتحال امام خمینی: حفظ مرجعیت، مقدسات و خون شهدا یک امانت است

رهبر جریان الفتح عراق در سالگرد رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران گفت که امام خمینی توانست امت اسلامی را بار دیگر احیا کند.

میدل ایست نیوز: هادی العامری، رهبر جریان الفتح عراق و از رهبران چارچوب هماهنگی روز شنبه در سخنانی گفت که امروز سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) هزمان با سالگرد شهادت آیت الله سید محمد صدر است و این روزی غم انگیز برای همه ماست.

وی با بیان اینکه غرب پیش بینی نمی‌کرد که انقلاب اسلامی به رهبر آیت الله خمینی به پیروزی برسد، گفت که ایشان امت اسلامی را بار دیگر احیا کرد.

العامری با نکوداشت یاد شهید صدر و دو فرزند ایشان، گفت که شهید صدر طرح نماز جمعه و بیداری جوانان را در عراق آغاز کرد.

این چهره سرشناس سیاسی افزود به برکت خون شهید صدر اول، شهید حکیم و شهید صدر دوم رژیم صدام تغییر کرد و به فضل آنان توانستیم از دوره اشغالگری آزاد شویم و بر تروریسم پیروز شویم.

وی با تاکید بر اینکه باید به خون شهدا احترام گذاشت ، گفت هر کسی که به فکر بازگشت حزب بعث به عراق است باید این فکر را با خود به گور ببرد.

رهبر جریان الفتح عراق افزود همه معتقد بودند که پیروزی بر داعش محال است ولی این مساله به برکت اراده محکم و خون های پاک محقق شد و عراقی ها با لبیک گفتن به فتوای جهاد مرجعیت، پیروزی بزرگ را رقم زدند.

العامری در ادامه تاکید کرد که جنگ نرم بسیار خطرناک است و همه باید در این خصوص مسئولیت خود را بپذیرند.

این فعال سیاسی عراق خاطرنشان کرد که ما در نبرد علیه اشغالگران، القاعده و داعش پیروز شدیم و اکنون برای پیروزی در جنگ نرم به یک برنامه عملیاتی نیاز داریم.

وی در ادامه تاکید کرد که مواد مخدر خطرناک‌تر از تروریسم است و باید از تمام توان خود برای ریشه کن کردن آن استفاده کنیم.

العامری افزود که ما باید آحاد جامعه را ترغیب کنیم که با مواد مخدر و دیگر پدیده ها مانند الحاد و همجنس گرایی که ارزش های جامعه عراق را تهدید می کند، مبارزه کنند.

وی همچنین با تاکید بر اینکه حفظ مرجعیت، مقدسات و خون شهدا یک امانت است، گفت که مرجعیت، دژ مستحکم عراق است و اگر به این جایگاه آسیب ببیند همه چیز از دست خواهد رفت.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الفرات نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا