گفت وگوی مکرون با عباس و عبدالله دوم درباره تحولات فلسطین

رئیس جمهور فرانسه با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و عبدالله دوم، پادشاه اردن درباره تحولات قضیه فلسطین گفت وگو کرد.

میدل ایست نیوز: امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و عبدالله دوم، پادشاه اردن درباره تحولات قضیه فلسطین گفت وگو کرد.

به گزارش آناتولی، محمود عباس در این گفت وگوی تلفنی گفت که سکوت در برابر وضعیت کنونی در سایه نبود هرگونه چشم‌انداز سیاسی و عدم حمایت از ملت فلسطین در عرصه بین‌الملل و شانه خالی کردن اسرائیل از عمل به مسئولیت‌های خود طبق توافقنامه‌های امضا شده و قطعنامه‌های بین‌المللی، غیرقابل ممکن است.

وی افزود که رهبران تشکیلات خودگردان به دنبال اتخاذ تدابیری برای مقابله با تجاوزات روزافزون اشغالگران اسرائیلی علیه ملت فلسطین در سایه عجز و ناتوانی جامعه بین‌الملل هستند.

محمود عباس از مکرون به خاطر مواضع کشورش در حمایت از تحقق صلح بر اساس راهکار تشکیل دو کشور تشکر کرد و کمک‌های فرانسه برای پیشبرد اقتصادی ملی فلسطین را ستود.

وی خواستار اقدامات بازدارنده جامعه بین‌الملل به منظور توقف تجاوزات و جنایات اسرائیل علیه ملت فلسطین و کنار گذاشتن سیاست یک بام و دو هوا شد.

از سویی دیگر امانوئل ماکرون نیز بر پایبندی کشورش به تحقق صلح و همکاری با طرف‌های ذی‌ربط جهت توقف تجاوزات اسرائیل و ایجاد راه حلی سیاسی تاکید کرد و بار دیگر ترور شیرین ابوعاقله خبرنگار فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان اسرائیلی را محکوم کرد.

ماکرون در پایان این مکالمه تلفنی رسما از عباس برای سفر به فرانسه دعوت کرد.

رئیس جمهور فرانسه و پادشاه اردن نیز به بررسی اوضاع فلسطین پرداختند. عبدالله دوم در این گفت وگو بر لزوم توقف اقدامات یکجانبه اسرائیل که فرصت های تحقق صلح را تضعیف خواهد کرد، تاکید کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
آناتولی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا