امضای توافقنامه مهم میان عراق و چین برسر روادید

سخنگوی وزارت امور خارجه عراق از امضای توافقنامه ای با چین برای معافیت گروهی خاص از دریافت روادید ورود بین عراق و چین خبر داد.

میدل ایست نیوز: احمد الصحاف، سخنگوی وزارت امور خارجه عراق از امضای یک توافقنامه مهم با چین خبر داد.

الصحاف در گفت وگویی با شبکه خبری السومریة نیوز گفت: امروز توافقنامه ای برای معافیت دارندگان گذرنامه های خدمت، دیپلماتیک و ویژه از دریافت روادید ورود بین عراق و چین امضا شد.

وی افزود: این توافقنامه در سطح وزارت امور خارجه از سوی نزار الخیر الله، قائم مقام امور روابط دوجانبه در وزارت امور خارجه عراق با سفیر چین در بغداد امضا شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه عراق در ادامه تصریح کرد: این توافقنامه باید از سوی پارلمان تصویب شود و سپس به مرحله سوم می رویم که در سطح تبادل اطلاعات بین دو طرف برای آمادگی درجهت اجرایی شدن این توافقنامه است.

الصحاف بیان کرد: این توافقنامه با توجه به گام هایی که در مسیر استراتژیک روابط با چین اتخاذ می شود و اهتمام دولت عراق به توسعه روابط همه جانبه با این کشور علاوه بر منافع مشترک و استراتژیک بین دو کشور به ویژه در بخش های انرژی، صنعت، بهداشت و تبادل فرهنگی و آموزشی امضا شد.

وی توضیح داد: امیدواریم این توافقنامه بازتاب مثبتی بر تسهیل ورود تاجران و سرمایه گذاران داشته باشد و ضمن گسترش تبادل فرهنگی و علمی بین دو کشور، آمد و شد و کار و تبادل در سطح دیپلمات ها را تسهیل کند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
السومریة نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا