برق عراق و اردن از ابتدای سال آتی متصل می شود

وزیر خارجه اردن در نشست خبری مشترک با همتایان مصری و عراقی خود اعلام کرد که اردن با عراق بر سر اتصال شبکه برق به توافق رسیده و تامین برق برای عراق از ابتدای سال آتی آغاز خواهد شد.

میدل ایست نیوز: فؤاد حسین، وزیر امور خارجه عراق در دیدار با سامح شکری، وزیر امور خارجه مصر و ایمن الصفدی، وزیر امور خارجه اردن بر سر برگزاری مداوم نشست های مشترک برای مقابله با چالش ها و تقویت همکاری سه جانبه توافق کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع)، فؤاد حسین در کنفرانس مطبوعاتی مشترک پس از دیدار با همتایان مصری و اردنی خود گفت: با وزرای خارجه مصر و اردن درباره اوضاع منطقه و جهان و مسائل دارای اهمیت مشترک برای سه کشور رایزنی کردیم.

وی افزود: همچنین درباره اقدام مشترک بین سه کشور برای مقابله با چالش ها علاوه بر تاثیر جنگ روسیه و اوکراین بر کشورهای منطقه گفت وگو و بر سر برگزاری نشست های مداوم توافق کردیم.

از سویی دیگر سامح شکری تاکید کرد که سفر به عراق فرصتی برای تقویت همکاری سه جانبه است و هدف از این چارچوب سه جانبه حمایت از عراق است.

وی با بیان اینکه برای تقویت جایگاه عراق و بازپسگیری آن در منطقه و جهان تلاش خواهند کرد، نسبت به تداوم همکاری و هماهنگی بین سه کشور ابراز امیدواری کرد.

شکری در ادامه با اشاره به تلاش برای ایجاد رویکردی یکپارچه برای مقابله با چالش ها، اعلام کرد که اتصال برق بین سه کشور به مراحل پیشرفته ای رسیده است.

وزیر امور خارجه اردن نیز گفت ما در عراق هستیم برای پیگیری همکاری سه جانبه و اشاره کرد که با رهبران عراق امروز دیدار کردیم.

الصفدی با اشاره به بررسی بحران جنگ روسیه و اوکراین بر پیشرفت همکاری سه جانبه بین عراق، اردن و مصر تاکید کرد.

وی گفت که اردن در کنار عراق برای مقابله با چالش ها ایستاده است و تاکید کرد که امنیت عراق جزئی از امنیت اردن محسوب می شود.

وزیر خارجه اردن بیان کرد که در دیدار با همتایان مصری و عراقی خود قضیه فلسطین را بررسی کرده است و تاکید کرد که اردن با عراق بر سر اتصال شبکه برق به توافق رسیده و تامین برق برای عراق از ابتدای سال آتی آغاز خواهد شد.

وی همچنین اشاره کرد که 90 درصد کار برای راه اندازی شهرک صنعتی انجام شده است.

وزرای امور خارجه مصر و اردن امروز طی سفری رسمی وارد بغداد شدند و مورد استقبال فؤاد حسین، وزیر امور خارجه عراق قرار گرفتند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
خبرگزاری رسمی عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا