وزرای بهداشت سوریه و ایران درباره تقویت همکاری در بخش بهداشتی گفت وگو کردند

بهرام عین اللهی که پس از عراق به سوریه سفر کرده است، در دیدار با همتای سوری خود، تقویت همکاری بین دو کشور در زمینه بهداشتی را بررسی کرد.

میدل ایست نیوز: حسن الغباش، وزیر بهداشت سوریه و بهرام عين اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران ضمن دیدار با یکدیگر، راه های تقویت همکاری های دو کشور در زمینه توسعه بخش بهداشت و ارائه خدمات با کیفیت به بیماران و تبادل تجربیات بین پزشکان را بررسی کردند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، در این دیدار خدمات ارائه شده توسط وزارت بهداشت و تلاش های کارگران این بخش با توجه به چالش های تحمیلی جنگ تروریستی در سوریه، محاصره اقتصادی و شیوع ویروس کرونا بررسی شد.

الغباش در بیانیه ای مطبوعاتی پس از این نشست که در ساختمان وزارت بهداشت سوریه برگزار شد، تاکید کرد که دیدار با هیأت ایرانی نتایج زیادی در زمینه همکاری های نزدیک دو کشور در زمینه های پزشکی و آموزشی داشت.

وزیر بهداشت سوریه اشاره کرد که نقاط مشترکی وجود دارد که می توان از آنها برای توسعه کار و خدمت به شهروندان در هر دو کشور بهره برد.

از طرفی دیگر وزیر بهداشت ایران خاطرنشان کرد که مشترکات زیادی بین دو کشور به ویژه در زمینه پیشگیری از بیماری ها و درمان تعداد زیادی از مشکلات بهداشتی وجود دارد و تبادل دارو و ملزومات پزشکی در این زمینه تاثیر مثبت خواهد داشت.

شایان ذکر است که، مهدی سبحانی سفیر ایران در دمشق و معاونان وزیر بهداشت سوریه در این دیدار حضور داشتند.

وزیر بهداشت ایران که پیشتر به عراق سفر کرده بود در دیدار با مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق و برهم صالح، رئیس جمهور این کشور بر لزوم تقویت همکاری بین دو کشور در زمینه بهداشتی و پزشکی و تبادل تجربه تاکید کرده بود.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
خبرگزاری رسمی سوریه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا