فؤاد حسین: روابط عراق و فرانسه به صورت متمایز در جریان است

وزیر امور خارجه عراق در دیدار با هیئتی از مجلس سنای فرانسه تاکید کرد که روابط عراق و فرانسه به صورت متمایز در جریان است.

میدل ایست نیوز: فؤاد حسین، وزیر امور خارجه عراق با هیئتی از مجلس سنای فرانسه به ریاست نیکول دورانتون، عضو این مجلس و رئیس گروه دوستی عراق و فرانسه دیدار کرد.

بنابر بیانیه منتشر شده در سایت وزارت امور خارجه عراق، فؤاد حسین در ابتدای این دیدار تشکیل دولت فرانسه را تبریک گفت.

دو طرف درباره روند روابط دوجانبه بین عراق و فرانسه و پیشرفت حاصله در دوره گذشته و تلاش های بین المللی در حمایت از عراق رایزنی کردند.

وزیر امور خارجه عراق در این دیدار تاکید کرد که روابط عراق و فرانسه به صورت متمایز در جریان است و همکاری مشترک در زمینه سیاست، امنیت، مبارزه با تروریسم و ارتباط دیپلماتیک، تاثیر بسزایی در تقویت منافع مشترک و مقابله با خطرات دارد.

رئیس دستگاه دیپلماسی عراق از مواضع حامیانه فرانسه از این کشور در محافل بین المللی و همچنین حمایت نظامی و بشردوستانه در جنگ علیه گروه تروریستی داعش علاوه بر کمک به بازگرداندن آثار باستانی عراق، تقدیر و تشکر کرد.

فؤاد حسین توضیح داد که عراق امروز جنگ علیه گروه تروریستی داعش را به پایان رسانده و مرحله ساخت و ساز، بازسازی شهرها و بازگشت خانواده های به مناطق مسکونی خود را آغاز کرده است.

وی افزود که عراق به تداوم حمایت کشورهای دوست و مشارکت در سرمایه گذاری و ارائه تجربه در زمینه زیرساخت ها امید دارد.

تلاش های دولت عراق در آغاز سیاست های مقابله با پیامدهای تغییرات اقلیمی و طرح های کنونی برای اصلاحات اقتصادی از دیگر محورهای گفت وگوی طرفین بود.

رئیس هیئت مجلس سنای فرانسه، به اهمیت توسعه روابط عراق و فرانسه در سایه دولت کنونی عراق اشاره و بر اولویت بهره برداری از انگیزه ای که کنفرانس بغداد برای شراکت و همکاری ایجاد نمود، تاکید کرد.

وی همچنین بر حمایت فرانسه برای همکاری با عراق در جهت مقابله با پیامدهای تغییرات اقلیمی تاکید و گرایش دولت در اتخاذ تصمیماتی برای اصلاح اقتصاد عراق را تحسین کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
وزارت خارجه عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا