رمزگشایی رسانه رسمی اسرائیل از حمله اخیر به فرودگاه دمشق: پیام به ایران بود

رسانه رسمی اسرائیل تأکید کرد علت اصلی حمله اخیر اسرائیل به فرودگاه دمشق ارسال پیامی به ایران بوده است.

میدل ایست نیوز: رسانه رسمی اسرائیل تأکید کرد علت اصلی حمله اخیر اسرائیل به فرودگاه بین المللی دمشق ارسال پیامی به ایران بوده است.

به گزارش «العربی الجدید»، شبکه رسمی اسرائیل (کان) تأکید کرد که جنگنده‌های اسرائیل بامداد جمعه عمدا دو باند فرودگاه سوریه را بمباران کردند تا به ایران و سوریه این پیغام را بدهند که عزمشان توقف ارسال سلاح به سوریه «با هواپیماهای مسافربری» است.

بر اساس این گزارش، این حمله باعث توقف همه پروازهای ورودی و خروجی از فرودگاه دمشق شده و علت این اقدام جلوگیری از ارسال موشک‌های پیشرفته و تجهیزات تبدیل موشک‌های عادی به نقطه‌زن برای حزب الله لبنان است.

این گزارش افزوده که تل‌آویو نمی‌تواند به دقت شناسایی کند که در چمدان‌های مسافرانی که وارد فرودگاه دمشق می‌شوند چه وجود دارد و برای همین لازم شد که پیامی با این مضمون که ادامه این وضعیت قابل قبول نیست ارسال شود.

رسانه رسمی اسرائیل افزود که پیش‌فرض این حملات آن است که تجهیزات و فناوری‌های پیشرفته برای تولید موشک‌های نقطه زن از فرودگاه بین‌المللی دمشق به حزب الله لبنان می‌رسد.

شب گذشته وزارت حمل و نقل سوریه امروز اعلام کرد که تجاوز وحشیانه اسرائیل که در سحرگاه جمعه زیرساخت های فرودگاه بین المللی دمشق را هدف قرار داد باعث از کار افتادن باندهای فرودگاه شد.

این حمله ادامه زنجیره‌ای از حملات اسرائیل به سوریه در سال‌های اخیر است.

اسرائیل موشک‌های پیشرفته حزب الله را از اصلی‌ترین خطراتی می‌داند که موجودیتش را تهدید می‌کند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا