سوریه: حمله اسرائیل باعث از کار افتادن باندهای فرودگاه دمشق شد

وزارت حمل و نقل سوریه اعلام کرد که در پی حمله روز گذشته اسرائیل به جنوب دمشق، باندهای فرودگاه دمشق، چراغ ناوبری و ساختمان ترمینال دوم فرودگاه آسیب دیده است.

میدل ایست نیوز: وزارت حمل و نقل سوریه اعلام کرد که تجاوز وحشیانه اسرائیل که در سحرگاه روز گذشته زیرساخت های فرودگاه بین المللی دمشق را هدف قرار داد باعث از کار افتادن باندهای فرودگاه شد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، این وزارتخانه در بیانیه‌ای اشاره کرد که باندهای فرودگاه‌ در بیش از یک محل و چراغ ناوبری به‌طور قابل‌توجهی آسیب دیده‌اند، علاوه بر اینکه خسارت‌های مادی به ساختمان ترمینال دوم فرودگاه وارد شده است. و در نتیجه این خسارات وارده، پروازهای ورودی و خروجی از فرودگاه تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق در آمد.

وزارت حمل و نقل سوریه بیان کرد که کادر خود در هوانوردی غیرنظامی و شرکت‌های بومی متخصص برای رفع آثار تجاوز و اصلاح خسارات عمده وارده به فرودگاه تلاش می‌کنند و پس از تعمیر و حصول اطمینان کامل از ایمنی و امنیت فرودگاه، با هماهنگی شرکت های هواپیمایی فعالیت های فرودگاه از سر گرفته می شود.

اسرائیل صبح روز گذشته با شلیک چند موشک از سمت جولان اشغالی، مواضعی در جنوب دمشق را هدف حملات خود قرار داد.

پس از این حمله و در پی از کارافتادن برخی تجهیزات فنی در فرودگاه بین المللی دمشق، تمامی پروازهای ورودی و خروجی به حالت تعلیق درآمد.

حمله اسرائیل منجر به زخمی شدن یک غیرنظامی و وقوع خسارات مادی شد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
خبرگزاری رسمی سوریه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا