الحلبوسی: روند قانونی انتخاب جانشینان نمایندگان مستعفی انجام خواهد شد

رئیس پارلمان عراق در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با همتای اردنی خود گفت که اقدامات قانونی را برای انتخاب جانشینان نمایندگان مستعفی پارلمان انجام خواهند داد.

میدل ایست نیوز: محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان عراق اعلام کرد که اقدامات قانونی برای انتخاب جانشینان نمایندگان مستعفی پارلمان، انجام خواهد شد.

وی در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با عبدالکریم الدغمی، همتای اردنی خود گفت که بن بست سیاسی در عراق باقی نمی ماند و ادامه نخواهد یافت.

الحلبوسی افزود که مقتدی صدر ترجیح داد بخاطر کشور و مردم فداکاری کند و دلیل به تعویق افتادن تشکیل دولت نباشد.

رئیس پارلمان عراق تصریح کرد که تلاش کرده است صدر را از تصمیم برای استعفا منصرف کند اما در نهایت با اکراه استعفای نمایندگان فراکسیون صدر پذیرفته است.

وی تاکید کرد که به سمت تشکیل دولتی پیش خواهند رفت که نیروهای سیاسی نتایج آن را متحمل خواهند شد.

الحلبوسی اظهارداشت که گام های آتی ممکن است سریع پیش رود و توضیح داد که عضویت هر نماینده در پارلمان در هنگام استعفا به پایان می رسد و این مساله به رای گیری نیاز ندارد.

رئیس پارلمان عراق بیان کرد که منطقه به مداخلات خارجی نیاز ندارد و ابراز امیدواری کرد که عراق از شر تروریسم رهایی یابد و اشاره کرد که همکاری بین دستگاه های امنیتی عراق و اردن به رهایی از تروریست ها کمک خواهد کرد.

وی همچنین گفت که چالش های آتی چالش های اقتصادی خواهد بود.

از سویی دیگر رئیس پارلمان اردن اعلام کرد که هیئت پارلمانی عراق وعده داده که دولت را به اجرای پروژه های مورد توافق با اردن تشویق کند.

الحلبوسی در راس یک هیئت پارلمانی طی سفری رسمی به اردن رفت و مورد استقبال عبدالکریم الدغمی، رئیس پارلمان اردن و معاونان او قرار گرفت.

محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان عراق شب گذشته با استعفای نمایندگان عضو فراکسیون صدر موافقت کرد.

محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان عراق در توئیتی نوشت که بنا به خواست مقتدی صدر، با اکراه با درخواست برادران و خواهران خود در فراکسیون صدر مبنی بر استعفا از پارلمان عراق موافقت کرده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا