توافق قطر و ایران برای گسترش همکاری‌ها در حوزه ورزش و جوانان

وزرای ورزش و جوانان قطر و ایران ضمن دیدار با یکدیگر، در خصوص گسترش همکاری‌های تهران و دوحه در دو حوزه ورزش و جوانان توافق کردند.

میدل ایست نیوز: حمید سجادی، وزیر ورزش و جوانان ایران و صلاح بن غانم، وزیر وزرش و جوانان قطر در دوحه با یکدیگر دیدار و ضمن تاکید بر همکاری‌های متقابل، در خصوص گسترش همکاری‌های تهران و دوحه در دو حوزه ورزش و جوانان توافق کردند.

به گزارش ایرنا، در این دیدار، صلاح بن‌غانم علی وزیر ورزش و جوانان قطر با اشاره به روابط مستحکم دو کشور و ملت، بر تقویت روابط دوحه و تهران در دو موضوع ورزش و جوانان تاکید کرد و با اشاره به زمینه‌های مشترک کاری بین دو کشور در این دو موضوع از آمادگی و علاقه قطر برای گسترش این همکاری‌ها خبر داد.

سجادی نیز با اشاره به میزبانی قطر در جام جهانی 2022 برای این کشور در برگزاری این بازی‌ها آرزوی موفقیت کرد.

وزیر ورزش و جوانان ایران همچنین با دعوت از همتای قطری خود برای سفر به ایران از آمادگی کشورش برای امضای تفاهم‌نامه مشترک خبر داد و پس از ارائه این پیشنهاد، صلاح بن غانم علی با قدردانی از دعوت وزیر ورزش ایران برای سفر به ایران، جهت امضای تفاهم‌نامه در دو موضوع مذکور بین دو کشور اعلام آمادگی کرد.

در ادامه دو طرف نمایندگانی جهت تبادل نظر و گفت‌وگو برای آماده‌سازی پیش‌نویس این تفاهم‌نامه انتخاب کردند که مقرر شد به سرعت کار تهیه این پیش‌نویس انجام شده و در سفر وزیر ورزش و جوانان قطر به تهران این تفاهم‌نامه به امضای دو کشور برسد.

در این دیدار سجادی عنوان کرد که ورزشکاران قطری می‌توانند از مناطق مختلف ایران در رشته‌هایی که به تمرین در ارتفاع نیاز دارد، استفاده کنند. همچنین استفاده از امکانات آبی و صخره‌نوردی مناطق مختلف ایران از جمله دیگر پیشنهادهای مطرح شده توسط سجادی بود که با استقبال طرف قطری همراه شد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا