جایزه 15 میلیون دلاری امریکا برای ارائه اطلاعات درباره سپاه ایران

وزارت امور خارجه امریکا اعلام کرد که برای کسانی که اطلاعاتی درباره سپاه ایران ارائه بدهند، 15 میلیون دلار جایزه در نظر گرفته اند.

میدل ایست نیوز: یکی از حساب‌های توییتری وابسته به وزارت امور خارجه امریکا با تکرار ادعاهای این کشور درباره نیروهای قدس سپاه پاسداران ایران، اعلام کرد: برای کسانی که اطلاعاتی درباره سپاه پاسداران بدهند تا 15 میلیون دلار، جایزه در نظر گرفته‌ایم.

به گزارش ایسنا، حساب توییتری «برنامه پاداش برای عدالت» که وابسته به وزارت امور خارجه امریکاست، در پیامی مطرح کرد: برای کسانی که اطلاعاتی در اختیار داشته باشند که به «ایجاد اخلال در شبکه‌های مالی سپاه پاسداران ایران» کمک کند تا مبلغ 15 میلیون دلار جایزه می‌دهد.

در ادعای این حساب توییتری نیروهای قدس سپاه پاسداران به فعالیتهای تروریستی از طریق نیروهای نیابتی و استفاده از ابزارهای مالی برای دور زدن تحریم‌های آمریکا متهم شده‌اند.

این اقدام وزارت امور خارجه امریکا علیه سپاه پاسداران و تکرار ادعای نقش ایران در حمایت از تروریسم در حالی مطرح می‌شود که اخیرا سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران و نیروهای مسلح رسمی و قانونی آن بخصوص نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همواره کابوس گروه های تروریستی و افراطی در منطقه بوده‌اند. طبیعی است دولت آمریکا به عنوان مادرخوانده این گروه های تروریستی، از هیچ تلاشی برای حمایت از آنها خودداری نکند، کما اینکه از سالها پیش تحریم های ظالمانه و غیرقانونی را علیه مردم ایران و فرزندان سپاهی آنها تحمیل کردند و در زمان ترامپ، بزدلانه دست به ترور سردار شهید قاسم سلیمانی زدند.

وی در ادامه اضافه کرد :آشکار است که دولت بایدن نیز، علیرغم صحبت های فریبکارانه اولیه، همین سیاست شکست خورده را ادامه داده است و این اقدام اخیر نیز نشانه دیگری از سوءنیت دولت آمریکا در قبال مردم ایران و تداوم سیاست مفتضح  فشار حداکثری است.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران تحریم‌های یکجانبه آمریکا را همچنان که در بیانیه اخیر گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد تصریح شد، نقض آشکار مقررات بین المللی دانست که هدفی جز وارد آوردن درد و رنج بر مردم ایران و منطقه و ایجاد آشوب دنبال نمی کند. این رفتارها ابدا تاثیری در اراده مردم و دولت جمهوری اسلامی ایران در پیگیری اهداف عالی خود از جمله محو تروریسم در منطقه نخواهد داشت و جمهوری اسلامی ایران حق مقابله متناسب و قاطع با این اقدامات را منطبق با اصول حقوق بین الملل، برای خود محفوظ می داند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا