علاوی: سران جریان صدر جرئت نکردند مخالفتشان با استعفا را به صدر بگویند

رئیس ائتلاف الوطنیه با تأکید بر اینکه سران جریان صدر با استعفا از مجلس موافق نبوده اند پیش بینی کرد که مقتدی صدر در گام بعدی دست به تظاهرات بزند.

میدل ایست نیوز: رئیس ائتلاف الوطنیه با تأکید بر اینکه سران جریان صدر با استعفا از مجلس موافق نبوده اند پیش بینی کرد که مقتدی صدر در گام بعدی دست به تظاهرات بزند.

به گزارش «المعلومه»، «ایاد علاوی»، رئیس ائتلاف الوطنیه، در مصاحبه‌ای تلویزیونی تأکید کرد که سران جریان صدر جرئت صحبت کردن با مقتدی صدر درباره  استعفای نمایندگان این جریان از مجلس را ندارند.

وی گفت که پیش از استعفا، با دو تن از سران جریان صدر در منزل دیدار کرده و آنان به وی گفته‌اند که نظر دیگری درباره استعفا دارند اما جرئت نکرده‌اند که آن را با مقتدی صدر در میان بگذارند.

علاوی تأکید کرد که رهبر جریان صدر از اینکه با وجود داشتن 73 کرسی در مجلس نتوانسته کاری از پیش ببرد به تنگنا افتاده و بعید نیست که گام بعدی او کشیدن هوادارانش به تظاهرات خیابانی باشد.

وی افزود که پس از استعفا نیز با «حاکم الزاملی»، نایب رئیس مستعفی مجلس، مکالمه تلفنی داشته و «به روشنی می‌شد فهمید که از این تصمیم احساس خوبی ندارد».

علاوی تأکید کرد که اکنون نیروهای سیاسی عراق راهی جز تفاهم و گفت‌وگوی سازنده با یکدیگر ندارند و جریان صدر هم باید بخشی از این روند باشد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
المعلومه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا