در جلسه چارچوب هماهنگی نیروهای سیاسی شیعه با مصطفی الکاظمی چه گذشت؟

چارچوب هماهنگی نیروهای سیاسی شیعه در جلسه امروز خود با حضور نخست وزیر عراق، حملات ترکیه و وضعیت امنیتی و جنگ با تروریسم را بررسی کرد.

میدل ایست نیوز: چارچوب هماهنگی نیروهای سیاسی شیعه در جلسه امروز خود با حضور نخست وزیر عراق، حملات ترکیه و وضعیت امنیتی و جنگ با تروریسم را بررسی کرد.

در بیانیه رسمی این پیمان سیاسی که خبرگزاری رسمی عراق آن را منتشر کرد آمده که نیروهای عضو عصر امروز (پنج‌شنبه 16 ژوئن) برای بررسی مسائل امنیتی و سیاسی کشور تشکیل جلسه دادند.

این بیانیه افزوده که این جلسه دو دستور کار اصلی داشته که در دستور کار اول آن مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق، حضور داشت و پرونده امنیتی و نقض حاکمیت عراق توسط ترکیه و چالش‌های پیش روی عراق در جنگ با تروریسم و نیز مشارکت عراق در کنفرانس انرژی ریاض بررسی شد.

بر اساس این بیانیه، در دستور کار دوم این جلسه، مسائل سیاسی و مذاکرات جاری میان نیروهای ملی برای انتخاب رئیس جمهور و نخست‌وزیر و تشکیل دولت ملی خدمات‌محور بررسی شد.

این بیانیه افزوده که چارچوب هماهنگی کمیته‌ای را مأمور مذاکره با دیگر نیروهای ملی عراق کرده است.

پیش از این رسانه‌های متعدد عراقی به نقل از منابع آگاه تأکید کردند که سران چارچوب هماهنگی نیروهای سیاسی شیعه در منزل «فالح الفیاض»، رئیس سازمان الحشد الشعبی، جلسه‌ای با حضور مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق، برگزار کرده‌اند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
واع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا