نماینده مرجعیت: آیت‌الله العظمی سیستانی تحولات کشور را کاملا زیر نظر دارد

نماینده مرجعیت اعلای شیعه با تأکید بر اهمیت فتوای جهاد کفایی علیه تروریسم داعشی، تأکید کرد که مرجعیت عالی شیعه تحولات کشور را کاملا زیر نظر دارد.

میدل ایست نیوز: نماینده مرجعیت اعلای شیعه با تأکید بر اهمیت فتوای جهاد کفایی علیه تروریسم داعشی، تأکید کرد که مرجعیت عالی شیعه تحولات کشور را کاملا زیر نظر دارد.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق، «سیداحمد الصافی»، نماینده مرجعیت اعلای شیعه و متولی عتبه مقدس عباسی، امروز (پنج‌شنبه 16 ژوئن) در مراسمی به مناسبت سالروز صدور فتوای جهاد کفایی علیه داعش از جانب مرجعیت، تأکید کرد که عراق پیش از صدور فتوای جهاد کفایی شرایط بسیار سختی را سپری کرد.

او صدور این فتوا را یک تصمیم تاریخی و ملی و دینی خواند و افزود که این فتوا در زمان مناسب صادر شد.

الصافی تأکید کرد که باید پرسید چه کسانی کشور را به وضعیت پیش از فتوای جهاد کفائی رساندند؟ و افزود که دیگر توان به دست گرفتن زمام تغییر اوضاع جز با فتوای کفایی ممکن نبود و با صدور این فتوا پیشرفت تروریست‌ها متوقف شد.

وی تأکید کرد که مرجعیت عالی شیعه در کشور حضور دارد و تحولات کشور را زیر نظر دارد و بارها نسبت به مسائل عراق هشدار داده است و افزود که «مردمی که گوش خود را ببندند در باتلاق گیر می‌افتند».

نماینده مرجعیت عالی شیعه تأکید کرد که هرکس گمان کند که فتنه در عراق تمام شده در توهم به سر می‌برد و افزود که عراق نیازمند بصیرت است و کاهش آگاهی مردم و افزایش بدخواهی زمام‌داران، از خطرناک‌ترین اتفاقات است.

وی ادامه داد که فتوای جهاد کفایی نشان داد که امکانات بسیاری در عراق وجود دارد و توانست ملت عراق را متحد کند.

الصافی افزود که یک‌سوم عراق سقوط کرده بود و مرجعیت با فتوای خود فصل‌الخطاب را تعیین کرد و در نهایت عراق با تلاش ملت خود پیروز میدان شد.

وی تأکید کرد که سقوط عراق تأثیر بسیار سختی بر منطقه داشت.

الصافی به نقل از مرجعیت اعلای شیعه تأکید کرد که ایشان گفتند امتی که اراده خود را از دست بدهد توان دفاع از خود را نخواهد داشت.

 

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
واع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا