همکاری اقتصادی؛ محور سفر وزیر خارجه عربستان به موریتانی

فیصل بن فرحان در دیدار با رئیس جمهور و وزیر خارجه موریتانی، زمینه های همکاری اقتصادی و تحکیم شراکت اقتصادی بین دو کشور را بررسی کرد.

میدل ایست نیوز: فیصل بن فرحان، وزیر امور خارجه عربستان که روز گذشته طی سفری رسمی به نواکشوط، پایتخت موریتانی رفت، با محمد ولد الشیخ الغزوانی، رئیس جمهور موریتانی و محمد سالم ولد مرزوک، همتای موریتانی خود درباره روابط دو کشور رایزنی کرد.

به گزارش الخلیج آنلاین، بن فرحان در دیدار با رئیس جمهور موریتانی، زمینه های همکاری دوجانبه به ویژه در زمینه توسعه و اقتصاد علاوه بر مسائل منطقه ای و تلاش های صورت گرفته در آن خصوص را بررسی کرد.

وزیر امور خارجه عربستان سپس در دیدار با همتای موریتانی خود بر عمق روابط بین عربستان و موریتانی و اهتمام دو کشور به تقویت روابط در زمینه های مختلف و در راستای منافع مشترک تاکید کرد.

راه های تحکیم شراکت اقتصادی بین دو کشور در سایه چشم انداز 2030 عربستان، از دیگر محورهای گفت وگوی وزرای خارجه دو کشور بود.

رئیس دستگاه دیپلماسی عربستان پیش از موریتانی به مراکش رفته بود تا در نخستین نشست کمیته مشترک عربستان و مراکش که پس از وقفه ای 9 ساله برگزار شد، شرکت کند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الخلیج آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا