حزب دموکرات «فؤاد حسین» را مأمور مذاکره با احزاب عراقی برای حل بحران سیاسی کرد

یک عضو حزب دموکرات کردستان خبر داد که این حزب کمیته ای به ریاست «فؤاد حسین» را مسئول مذاکره با نیروهای سیاسی عراق برای تشکیل دولت جدید کرده است.

میدل ایست نیوز: یک عضو حزب دموکرات کردستان خبر داد که این حزب کمیته ای به ریاست «فؤاد حسین» را مأمور مذاکره با نیروهای سیاسی عراق برای تشکیل دولت جدید کرده است.

«شیرزاد قاسم»، عضو حزب دموکرات کردستان، در گفت‌وگو با شبکه «الفرات» تأکید کرد که حزب دموکرات دو روز پیش کمیته‌ای را به ریاست فؤاد حسین (وزیر خارجه) و عضویت شاخوان عبدالله (نایب رئیس مجلس) برای مذاکره با همه تشکل‌های سیاسی تشکیل داده است.

او گفت که حزب دموکرات منتظر مشخص شدن نمایندگان جانشین جریان صدر است تا تصور روشنی درباره صحنه جدید سیاسی در کشور شکل بگیرد و افزود که حزب دموکرات کاملا آماده گفت‌وگو و مذاکره است.

قاسم افزود که موضع حزب دموکرات درباره مسائل جاری کشور آشکار است و به صراحت بیان شده و تأکید کرد که همه این مذاکرات و تلاش‌ها زیر نظر شخص مسعود بارزانی پیش می‌رود.

وی تأکید کرد که ائتلاف سه‌جانبه «انقاذ وطن» (بارزانی ـ صدر ـ الحلبوسی) همچنان به قوت خود باقی است و به جبهه‌ای برای تحرکات سیاسی در بیرون مجلس تبدیل شده است و این بدان معناست که در درون مجلس تأثیری ندارد و به زودی تشکیلات سیاسی تازه‌ای بر اساس ترکیب سیاسی جدید در مجلس شکل خواهد گرفت.

این عضو حزب دموکرات کردستان افزود که سران ائتلاف سه‌جانبه به صورت روزانه با یکدیگر در تماس هستند و استعفای نمایندگان جریان صدر برای سران احزاب متحد آن غافلگیرکننده نبود.

وی همچنین خبر داد که اختلافات میان حزب دموکرات و حزب اتحادیه میهنی در حال حل و فصل است و طرفین به دیدگاهی کاملا منسجم درباره مسائل رسیده‌اند و افزود که موضوع انتخاب رئیس جمهوری دیگر مانعی در مسیر تشکیل مجلس نخواهد بود.

 

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الفرات نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا