آتش بس میان شبه نظامیان سوریه ای وابسته به ترکیه

منابع محلی از آتش‌بس میان شبه نظامیان سوریه‌ای وابسته به ترکیه با وساطت مستقیم آنکارا خبر دادند.

میدل ایست نیوز: منابع محلی از آتش‌بس میان شبه نظامیان سوریه‌ای وابسته به ترکیه با وساطت مستقیم آنکارا خبر دادند.

به گزارش «رویترز»، منابع مذاکره‌کننده گروه‌های مخالف سوریه تأکید کردند که با وساطت ترکیه که هزاران نیروی نظامی در مناطق شمال غربی سوریه مستقر کرده، گروه‌های شبه‌نظامی «فیلق الشام» و «جبهة الشام» و «جیش الاسلام» و «احرار الشام» با یکدیگر به آتش‌بس رسیده‌اند.

این شبه نظامیان همگی عناصر تشکیل‌دهنده تشکیلات موسوم به «ارتش آزاد سوریه» هستند که با دولت مرکزی این کشور درگیری نظامی دارد و از حمایت ترکیه برخوردار است.

روز شنبه در درگیری میان این گروه‌ها در نزدیکی شهر باب در استان حلب دست‌کم 8 تن کشته و ده‌ها تن زخمی شدند.

از سوی دیگر، گروه تروریستی «هیئت تحریر الشام»، شاخه سابق القاعده در سوریه، با استفاده از این درگیری‌ها، به سمت بخش‌هایی از مناطق تحت کنترل ارتش آزاد سوریه پیش‌روی کردند. اقدامی که موجب نگرانی از تلاش آنان برای وارد شدن به مناطق تازه‌ای در استان ادلب شده است.

به موجب توافقی که با میانجیگری ترکیه به دست آمده، شبه‌نظامیان مقرهای گروه «احرار الشام» را تحویل داده و به مواضع خود برگشته‌اند.

مناطق شمال غربی سوریه در نزدیکی مرز ترکیه تنها مناطقی است که هم‌اکنون در کنترل شبه‌نظامیان سوریه‌ای مخالف دولت است. سلطه بر این مناطق میان گروه‌های افراط‌گرای تروریستی مانند تحریر الشام و شبه‌نظامیان وابسته به ترکیه تقسیم شده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
از طريق
اسکای نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا