لبنان: در صورت لزوم آوارگان سوریه را اخراج خواهیم کرد

رئیس دولت پیشبرد امور لبنان از جامعه جهانی خواست تا با این کشور برای کمک به بازگشت آوارگان سوریه، همکاری کند در غیر این صورت لبنان، آوارگان سوری را از لبنان اخراج خواهد کرد.

میدل ایست نیوز: نجیب میقاتی، رئیس دولت پیشبرد امور لبنان از جامعه جهانی خواست تا با این کشور در خصوص پرونده آوارگان سوریه و کمک به بازگشت آنان به کشورشان، همکاری کند در غیر این صورت لبنان، آوارگان سوری را با روش‌های قانونی از لبنان اخراج خواهد کرد.

میقاتی در سخنانی اظهار داشت که لبنان میزبان بخش بزرگی از آوارگان سوری است و در طول 11 سال گذشته به دلیل حضور بیش از 1.7 میلیون آواره سوری و پناهنده فلسطینی که در سراسر لبنان زندگی می‌کنند، فشار غیرقابل تحملی را به دوش کشیده است.

وی خاطرنشان کرد که که لبنان با وجود همه مشکلات با روی باز و به عنوان وظیفه انسانی از آوارگان سوری استقبال کرد.

رئیس دولت پیشبرد امور لبنان در ادامه گفت که هم اکنون شرایط نسبت به قبل فرق کرده است؛ ما با یکی از شدیدترین بحران‌های اقتصادی، مالی، سیاسی و اجتماعی در سطح جهان مواجه هستیم و حدود 85 درصد از شهروندان لبنانی زیر خط فقر زندگی می‌کند و این بدان معناست که 11 سال پس از آغاز بحران سوریه، لبنان دیگر تحمل این فشار را ندارد و برای همین ما از جامعه جهانی برای حفظ ثبات امنیتی، اقتصادی و اجتماعی در لبنان، خواستار کمک هستیم.

میقاتی همچنین از کشورهای دوست و تاثیرگذار و همچنین سازمان ملل خواست تا تلاش‌های خود را برای بازگشت ایمن آوارگان به سوریه، افزایش دهند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا