سازمان ملل 3.2 میلیارد دلار برای کمک به لبنان اختصاص داد

سازمان ملل متحد طرحی به ارزش 3 میلیارد و 200 میلیون دلار را برای حمایت از لبنان و آوارگان ساکن در این کشور اختصاص داد.

میدل ایست نیوز: مرکز رسانه‌ای سازمان ملل اعلام کرد که هدف از این طرح، کمک‌رسانی به بیش از 3 میلیون شخص نیازمند و حمایت از زیرساخت‌ها و بخش خدمات و اقتصاد در لبنان و همچنین کمک به آوارگان سوریه و فلسطین است که در کشور لبنان به سر می‌برند.

نجات رشدی، هماهنگ‌کننده امور بشردوستانه سازمان ملل در لبنان نیز اعلام کرد که از هر 10 آواره سوری ساکن در لبنان، 9 نفر در فقر زندگی می‌کنند و از سویی نسبت فقر به طور فزاینده‌ای در میان لبنانی‌ها و آوارگان افزایش پیدا کرده است.

وی از همه طرف‌ها خواست تا در کنار دولت و ملت لبنان و آوارگان حاضر در این کشور بایستند و با یکدیگر برای رفع موانع بازگشت آوارگان سوریه به کشورشان تلاش کنند.

هماهنگ‌کننده امور بشردوستانه سازمان ملل خاطرنشان کرد که طرح این سازمان قرار است به 1.5 میلیون لبنانی، 1.5 میلیون سوری و حدود 200 آواره فلسطینی خدمات بدهد.

پیشتر نجیب میقاتی، رئیس دولت پیشبرد امور لبنان در سخنانی اظهار داشت که لبنان میزبان بخش بزرگی از آوارگان سوری است و در طول 11 سال گذشته به دلیل حضور بیش از 1.7 میلیون آواره سوری و پناهنده فلسطینی که در سراسر لبنان زندگی می‌کنند، فشار غیرقابل تحملی را به دوش کشیده است.

وی همچنین از جامعه جهانی خواست تا با این کشور در خصوص پرونده آوارگان سوریه و کمک به بازگشت آنان به کشورشان، همکاری کند در غیر این صورت لبنان، آوارگان سوری را با روش‌های قانونی از لبنان اخراج خواهد کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الیوم السابع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا