آغاز مذاکرات انگلستان با شورای همکاری برای توافق تجارت آزاد

وزارت بازرگانی انگلستان اعلام کرد که این کشور از امروز مذاکرات با 6 عضو شورای همکاری برای توافق تجارت آزاد را آغاز خواهد کرد.

ميدل ایست نیوز: وزارت بازرگانی انگلستان اعلام کرد که این کشور از امروز مذاکرات با 6 عضو شورای همکاری برای توافق تجارت آزاد را آغاز خواهد کرد.

به گزارش «النهار»، در این راستا «آن ماری ترویلیان»، وزیر بازرگانی انگلستان، امروز (چهارشنبه 22 ژوئن) به ریاض سفر می‌کند.

او با انتشار بیانیه‌ای تأکید کرد که بسیار مشتاق ایجاد بازارهای تازه برای شرکت‌های بزرگ و کوچک انگلیسی و حمایت از بیش از 10 هزار شرکت انگلیسی است که با کشورهای عضو شورای همکاری مناسبات مالی دارند.

این چهارمین پروژه تجارت آزاد است که دولت انگلستان به صورت موازی برای تحقق آنها تلاش می‌کند. انگلستان به صورت موازی در حال مذاکره با هند، کانادا و مکزیک برای برقراری تجارت آزاد بعد از خروجش از اتحادیه اروپاست.

پیش از این انگلستان از توافق با کشورهای شورای همکاری برای کاهش یا حذف عوارض بر صادرات مواد غذایی و نوشیدنی از انگلستان خبر داده بود.

طرفین این مذاکرات تأکید کرده‌اند که صادرات نفت و گاز خارج از مفاد هرگونه توافق احتمالی برای تجارت آزاد با انگلستان خواهد بود.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
النهار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا