افزایش مدافعان بازگشت به توافق هسته ای با ایران در میان نظامیان اسرائیل

بر خلاف سیاست رسمی اسرائیل، شمار مقامات نظامی اسرائیلی که بازگشت به توافق هسته‌ای با ایران را ترجیح می‌دهند رو به افزایش است.

میدل ایست نیوز: نشریه عبری «یدیعوت اخرونوت» با انتشار گزارشی تأکید کرد که بر خلاف سیاست رسمی اسرائیل، شمار مقامات نظامی اسرائیلی که بازگشت به توافق هسته‌ای با ایران را ترجیح می‌دهند رو به افزایش است.

به گزارش «العربی الجدید»، این نشریه عبری در گزارشی که امروز (جمعه 24 ژوئن) منتشر کرده تأکید کرده که شمار بیشتری از افسران نظامی اسرائیل بازگشت به «توافقی هرچند بد» با ایران در پرونده هسته‌ای را ترجیح می‌دهند چون «برای آماده کردن گزینه نظامی علیه ایران فرصت بیشتری در اختیار اسرائیل می‌گذارد».

بر اساس این گزارش، اصلی‌ترین مدافعان بازگشت به توافق هسته‌ای ژنرال «اهرون حلیفا»، رئیس بخش اطلاعات ارتش، «عمیت ساعر» رئیس واحد پژوهشی، «ارون ساتر» رئیس بخش برنامه‌ریزی راهبردی و «طال کالمان» رئیس بخش امور ایران در ارتش اسرائیل، هستند که برخی از آنان پیش‌تر نظر مخالف داشتند اما اکنون نظر خود را تغییر داده‌اند.

این گزارش همچنین افزوده که اخیرا واحد اطلاعات ارتش نشانه‌هایی از تغییر نظر «بنی گانتس»، وزیر دفاع اسرائیل، را مشاهده کرده که نشان می‌دهد وی نیز از توافق با ایران را گزینه کم‌خطرتر می‌داند.

در این گزارش افزوده شده که برخلاف آنچه در رسانه‌ها مطرح می‌شود اسرائیل تاکنون هیچ اقدام نظامی عملی علیه برنامه هسته‌ای ایران انجام نداده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا