روند تشکیل دولت عراق؛ محور گفت‌وگوی فواد حسین و سفیر امریکا

وزیر خارجه عراق و سفیر امریکا در بغداد در خصوص روابط دو جانبه و موضوع تشکیل دولت جدید عراق گفت‌وگو کردند.

میدل ایست نیوز: فواد حسین، وزیر خارجه عراق در دیدار با آلینا رومانوسکی، سفیر امریکا در بغداد در خصوص روابط دو جانبه و موضوع تشکیل دولت جدید عراق و موانع موجود در این مسیر گفت‌وگو کرد.

آلینا رومانوسکی، سفیر جدید امریکا در بغداد، زاده پدری لهستانی و مادری کانادایی است که مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در رشته روابط بین‌المللی از دانشگاه شیکاگو گرفته است. او همچنین در دانشگاه تل‌آویو اسرائیل تحصیل کرده و علاوه بر زبان مادری، به زبان‌های فرانسوی، عربی، عبری مسلط است.

او از زمان تحصیل در دانشگاه شیکاگو جذب سیا شد و فعالیت خود را در نهادهای امنیتی امریکا آغاز کرد. او به مدت 10 سال، کارشناس و تحلیلگر اطلاعات مربوط به خاورمیانه و جنوب آسیا در CIA بوده است.

مدیر دفتر خاور نزدیک در سازمان اطلاعات امریکا، مدیر بخش اسرائیل در این سازمان، تأسیس مرکز مطالعات راهبردی خاور نزدیک و جنوب آسیا در دانشگاه دفاع ملی امریکا، و معاون دستیار وزیر دفاع امریکا در امور خاور نزدیک از دیگر مسئولیت‌های وی در فاصله سال های 1999 تا 2003 بوده است.

آلینا رومانوسکی در سال 2003 به وزارت خارجه پیوست تا در تأسیس دفتر طرح شراکت خاورمیانه سهیم شود. همچنین معاون دستیار وزیر خارجه امریکا در امور فرهنگی و معاون جانشین دبیر دفتر امور خاور نزدیک در وزارت خارجه بود.

از سال 20011-2015 معاون دستیار مدیر خاورمیانه در آژانس توسعه جهانی ایالات متحده بود و در سال 2015 مسئول واحد اروپا و اوراسیا شد و بدین ترتیب در رأس نهادی با بیش از 50 کارمند قرار گرفت که همه کمک‌های دولت امریکا به 30 کشور جهان را زیر نظر داشت.

او در سال 2017 به مقام معاون هماهنگ‌کننده دفتر مبارزه با تروریسم منصوب شد.

در سال 2019 سنای امریکا با انتخاب وی به مقام سفیر در کویت موافقت کرد.

رومانوسکی بابت خدمات خود به دولت امریکا جوایز مهمی دریافت کرده که از جمله آنها «جایزه خدمت ویژه CIA» و جایزه عالی وزارت خارجه امریکاست.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الفرات نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا