عمان: بحران یمن با تشکیل دولت ملی فراگیر حل می شود

وزیر امور خارجه عمان گفت که رویکرد کشورش برای توقف جنگ در یمن، تشکیل دولت ملی فراگیر با حضور همه گروه های یمنی است.

میدل ایست نیوز: بدر البوسعیدی، وزیر امور خارجه عمان دیدگاه کشورش نسبت به تحقق صلح در یمن را اعلام کرد و گفت صلح با تشکیل دولت ملی فراگیر با حضور همه گروه ها محقق می شود.

به گزارش الخلیج آنلاین، وی در گفت وگویی با روزنامه مصری الاهرام توضیح داد که رویکرد عمان برای توقف درگیری شدید در یمن، در تشکیل دولت ملی فراگیر که همه منافع و ذینفعان یمنی را نمایندگی کند، خلاصه می شود.

وزیر امور خارجه عمان گفت که صلح در یمن تصمیمی استراتژیک است که یمنی ها باید اتخاذ کنند و نمی توان آن را از خارج تحمیل کرد.

وی درباره نقش عمان گفت: نقش ما و نقش جامعه بین الملل حمایت از همه طرف های یمنی است، طرف هایی که باید گام های سخت و شجاعانه ای اتخاذ کنند.

البوسعیدی اشاره کرد که اگر دیپلماسی به دنبال ایجاد راه حل با شیوه های مسالمت آمیز باشد، مهم ترین راه مسالمت آمیز، گفت وگو است که همه می توانند از آن سود ببرند از این رو باید به این شیوه برای تفاهم و دستیابی به راه حل پایبند بود.

وی افزود که این اصلی است که دیپلماسی عمان آن را دنبال کرده و همواره در چارچوب روابط خارجی برای آن تلاش می کند و عمان معتقد است که باید از سیاست حسن همجواری به تمام معنا و با جزئیات کامل پیروی کرد.

وزیر امور خارجه عمان بحران بشری در یمن را سخت و خسارت ها را شدید یاد کرد و گفت در صورت آتش بس و صلح پایدار هر یمنی از آن بهره مند می شود.

وی همه طرف های یمنی را به ارائه امتیازهای لازم و کوتاه آمدن از برخی مسائل برای تحقق صلح در یمن تشویق کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الخلیج آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا