امیرعبداللهیان: تحولاتی در منطقه درحال وقوع است/ باید برای جلوگیری از بحران جدید تلاش کرد

وزیر امور خارجه ایران تأکید کرد که تحولاتی در منطقه در حال وقوع است و باید برای جلوگیری از وقوع بحران جدید در منطقه تلاش کرد.

میدل ایست نیوز: وزیر خارجه ایران تأکید کرد که تحولاتی در منطقه در حال وقوع است و باید برای جلوگیری از وقوع بحران جدید در منطقه تلاش کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی ایران (ایرنا) حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران پیش از عزیمت به دمشق در گفت‌وگویی اظهار کرد: در ادامه سفری که ۴ روز پیش به ترکیه داشتم ضروری است که با مقامات سوریه هم مشورت‌هایی را داشته باشیم.

وزیر امور خارجه ایران افزود: تحولاتی در منطقه در حال وقوع است که باید تلاش کنیم جمهوری اسلامی ایران همواره نقش سازنده‌ای را در منطقه ایفا کند و مانع وقوع بحران جدید در منطقه شویم.

امیرعبداللهیان خاطرنشان کرد: بخشی از سفر من به سوریه با این هدف انجام می‌شود که بتوانیم در مسیر استقرار صلح و امنیت در منطقه میان سوریه و ترکیه بعنوان دو کشوری که جمهوری اسلامی ایران روابط مهمی با هر دو طرف دارد قدم برداریم.

وی بیان کرد: بخش دیگر سفر من هم پیگیری مناسبات دوجانبه و رایزنی با بشار اسد و وزیر امور خارجه و مقامات عالیرتبه سوریه درخصوص مسائل مختلفی که در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی وجود دارد، است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا