ادعای شبکه اسرائیلی: حمله به طرطوس سوریه برای مقابله با ورود پدافند هوایی ایرانی بود

شبکه 12 اسرائیل ادعا کرد که حمله هوایی روز شنبه به بندر طرطوس سوریه، تلاش‌های ایران برای وارد کردن سامانه‌های پدافند هوایی به سوریه را هدف قرار داد.

میدل ایست نیوز: شبکه 12 اسرائیل مدعی شد که حمله هوایی روز شنبه به سوریه، تلاش‌های ایران برای وارد کردن سامانه‌های پدافند هوایی به سوریه که با هدف تغییر قواعد بازی صورت می‎گرفت، را هدف قرار داده است.

این شبکه افزود که محل مورد حمله اسرائیل در نزدیکی بندر طرطوس سوریه نشان می‌دهد که سلاحی که از طریق دریا منتقل می‌شده مورد هدف قرار گرفته است و شاید این کار با استفاده از کشتی‌های ایرانی که هفته گذشته در طرطوس پهلو گرفته‌اند، انجام شده است.

شبکه 12 اسرائیل مدعی شد که این حمله هوایی در پی تحرکات جدید ایران در سوریه برای وارد کردن سامانه پدافند هوایی به این کشور برای تامین منافع نظامی خود صورت گرفته است.

این شبکه در ادامه ادعاهای خود افزود که هماهنگی این اقدام را یک فرمانده عالیرتبه سپاه پاسداران ایران با همکاری ارتش سوریه بر عهده داشته است.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) پیشتر گزارش داده بود که صبح روز شنبه 2 ژوئیه در حدود ساعت 6 و نیم به وقت محلی، اسرائیل چند مرغداری در اطراف منطقه حمیدیه در بندر طرطوس را هدف حمله موشکی قرار داده است.

این گزارش افزوده که دو شهروند غیر نظامی از جمله یک زن در این حادثه زخمی شده‌اند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا