عضو اتحادیه میهنی: ممکن است تجربه 2018 برای انتخاب ریاست جمهوری عراق تکرار شود

رئیس فراکسیون اتحادیه میهنی در مجلس عراق گفت که دو حزب اقلیم کردستان یا باید بر روی یک نامزد توافق کنند یا تجربه سال 2018 که هر کدام از دو حزب نامزد خود را به پارلمان معرفی کرد، تکرار می‌شود.

میدل ایست نیوز: هریم کمال آغا، رئیس فراکسیون اتحادیه میهنی در مجلس عراق امروز یکشنبه اظهار داشت که زمان حزب دموکرات کردستان و اتحادیه میهنی برای انتخاب نامزد ریاست جمهوری رو به اتمام است و پس از عید قربان تنها دو گزینه وجود دارد یا توافق بر روی یک نامزد که هر دو جریان را نمایندگی کند یا تکرار تجربه سابق در سال 2018 که هر کدام از دو حزب نامزد خود را به پارلمان معرفی کرد و نمایندگان، رئیس جمهور را برگزیدند.

کمال آغا خاطرنشان کرد که مذاکرات بین این دو حزب در اقلیم کردستان بر سر پرونده ریاست جمهوری عراق همچنان در جریان است ولی تاکنون توافقی رسمی بین دو حزب صورت نگرفته است.

رئیس فراکسیون اتحادیه میهنی در مجلس تاکید کرد که حزب متبوعش همچنان برهم صالح را نامزد خود برای ریاست جمهوری عراق می‌داند.

احزاب و جریان‌های سیاسی عراق با گذشت ماه‌ها از برگزاری انتخابات پارلمانی همچنان در انتخاب رئیس جمهور، نخست وزیر و تشکیل دولت جدید راه به جایی نبرده‌اند.

حزب دموکرات کردستان، «ریبر احمد بارزانی» را به عنوان نامزد خود برای تصدی پست ریاست جمهوری عراق معرفی کرده و در مقابل اتحادیه میهنی بر انتخاب مجدد «برهم صالح»، رئیس جمهوری کنونی عراق برای یک دوره دیگر تاکید دارد.

 

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
خبرگزاری رسمی عراق (واع)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا