رایزنی بارزانی و سناتور امریکایی درباره اوضاع عراق و مشکلات اربیل و بغداد

رئیس اقلیم کردستان عراق در دیدار با عضو مجلس سنای امریکا گفت کلید ثبات و حل مشکلات عراق، حل مشکلات اربیل و بغداد از طریق گفت وگو و براساس قانون اساسی است.

میدل ایست نیوز: نچیروان بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق و لیندسی گراهام، عضو مجلس سنای امریکا، درباره آخرین تحولات عراق و منطقه رایزنی کردند.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع)، در این دیدار که در دفتر بارزانی انجام شد، الینا رومانووسکی، سفیر امریکا در بغداد، جان برینان، فرمانده نیروهای ائتلاف بین المللی و شماری از دیپلمات ها و افسران بلندپایه امریکا حضور داشتند.

دو طرف در این دیدار اوضاع عراق و فرآیند سیاسی این کشور و آخرین تحولات جنگ با تروریسم، روابط اربیل و بغداد و گفت وگو برای حل مشکلات فیمابین و اوضاع سوریه و پرونده کردها در این کشور را بررسی کردند.

بارزانی و گراهام بر اهمیت حفظ امنیت و ثبات منطقه تاکید و اشاره کردند که خطر تروریسم و بازگشت داعش، تهدیدی حقیقی برای امنیت و ثبات عراق و سوریه است و باید برای مقابله با این خطر، امنیت و ثبات منطقه حفظ شود و همه طرف ها تلاش های خود در این خصوص را یکپارچه کنند.

روابط عراق و اقلیم کردستان با کشورهای همجوار و منطقه، آخرین تحولات اوضاع منطقه و مسائل دارای اهمیت مشترک از دیگر محورهای گفت وگوی طرفین بود.

بارزانی در این دیدار از حمایت و کمک های امریکا از عراق و اقلیم در جنگ علیه تروریسم قدردانی کرد.

رئیس اقلیم کردستان عراق گفت کلید ثبات و حل مشکلات عراق، حل مشکلات اربیل و بغداد از طریق گفت وگو و براساس قانون اساسی است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
خبرگزاری رسمی عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا