وزیر خارجه ایران از نقش منطقه‌ای عراق قدردانی کرد

وزیر امور خارجه ایران در تماس تلفنی با همتای عراقی خود از تلاش و نقش سازنده این کشور در شکل‌گیری و پیشبرد گفت‌وگوهای منطقه‌ای قدردانی کرد.

میدل ایست نیوز: حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران در گفت وگوی تلفنی با فواد حسین، همتای عراقی خود از تلاش و نقش سازنده این کشور در شکل‌گیری و پیشبرد گفت‌وگوهای منطقه‌ای در راستای تقویت ثبات و امنیت و توسعه در منطقه قدردانی کرد.

وزرای خارجه ایران و عراق در تماس تلفنی با یکدیگر برخی موضوعات مورد اهتمام مشترک در حوزه روابط دو جانبه و نیز برخی موضوعات منطقه‌ای از جمله روند گفت‌وگوهای تهران و ریاض را مورد بررسی قرار دادند.

در این گفت وگوی تلفنی امیرعبداللهیان اعیاد قربان و غدیر خم را به همتای عراقی خود تبریک گفت.

وزیر خارجه ایران همچنین با قدردانی از تلاش و نقش سازنده عراق در شکل گیری و پیشبرد گفت وگوهای منطقه‌ای در راستای تقویت ثبات و امنیت و توسعه در منطقه، بر آمادگی ایران برای تداوم همفکری و تبادل نظر با همتای عراقی خود به منظور پیگیری موضوعات مورد اهتمام مشترک در ابعاد دوجانبه و منطقه‌ای تاکید کرد.

فواد حسین، وزیر امور خارجه عراق نیز ضمن تبریک متقابل عید به‌ همتای ایرانی خود و با اشاره به حضور عراق در اجلاس اخیر جده، ارزیابی خود از این نشست را با وزیر خارجه ایران در میان گذاشت.

وزیر امور خارجه عراق تصریح کرد که دولت عراق در اجلاس جده گفت وگوها و رایزنی‌های لازم برای همکاری‌های منطقه‌ای را انجام داده است و کشورش همچنان به تلاش‌های خود برای تقویت صلح و ثبات در منطقه ادامه خواهد داد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
خبرگزاری ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا