حماس قصد اسرائیل برای شهرک سازی جدید در قدس را محکوم کرد

حماس در بیانیه ای ضمن محکوم کردن شهرک سازی جدید اسرائیل در قدس اشغالی، آن را جنایتی نشان دهنده اوج حمایت امریکا از طرح های اشغالگرانه اسرائیل دانست.

میدل ایست نیوز: جنبش مقاومت اسلامی حماس تصمیم اسرائیل برای ساخت 2 هزار واحد مسکونی جدید برای در شهرک بیت صفافا در قدس اشغالی را محکوم کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، این جنبش در بیانیه ای اعلام کرد که توسعه شهرک سازی اسرائیل در قدس اشغالی، جنایتی است که اوج حمایت های دولت آمریکا از طرح های اشغالگرانه اسرائیل و کذب ادعاهای این کشور در مورد تلاش برای تحقق صلح را می رساند.

حماس توسعه شهرک سازی اسرائیل را جنایت تازه ای دانست که پرده از ماهیت حقیقی پروژه خطرناک صهیونیسم که مبتنی بر یهودی سازی سرزمین و کوچاندن ساکنان اصلی آن است، برمی دارد.

در این بیانیه آمده است که تلاش های اسرائیل هرگز نمی تواند منجر به تحمیل واقعیت های جمعیتی جدید شده و حقوق، هویت و موجودیت ملت فلسطین را در سرزمین خود هدف قرار دهد.

حماس تاکید کرد که تصویب این طرح چند روز پس از سفر جو بایدن به اراضی اشغالی، بیانگر حمایت همه جانبه دولت آمریکا از اسرائیل و جنایات آن علیه ملت فلسطین است.

این جنبش بیان کرد که تشکیلات خودگردان فلسطین در برابر این طرح توسعه طلبانه و اشغالگرانه جدید نباید بیش از این به دولت آمریکا و وعده های دروغین این حامی اشغالگران اسرائیلی دل خوش کند، بلکه باید به دنبال اتخاذ یک استراتژی جامع ملی و مقابله با طرح های شوم اشغالگران باشد، چرا که ملت مبارز و مقاوم فلسطین به مسیر مبارزاتی خود در راه دفاع از سرزمین و مقدساتش ادامه خواهد داد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
مرکز اطلاع رسانی فلسطین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا