آمادگی ایران برای جابجائی 5 میلیون زائر به کربلا

وزیر راه و شهرسازی ایران با پیش بینی اعزام 5 میلیون مسافر در اربعین امسال از تشکیل ستاد اربعین در وزارت راه این کشور خبر داد.

میدل ایست نیوز: رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی ایران با پیش بینی اعزام 5 میلیون مسافر در اربعین امسال از تشکیل ستاد اربعین در وزارت راه خبر داد و گفت: امسال 300 هزار نفر با قطار، 60 هزار نفر با هواپیما و باقی زائران به طور زمینی به کربلا اعزام خواهند شد.

به گزارش ایرنا، وی خاطرنشان کرد: در اربعین سال گذشته هم که با توافق با عراق 60 هزار نفر اجازه پرواز داشتند و سفر زمینی ممنوع بود. تردید داشتیم که با کمک همه ایرلاین‌ها بشود این عملیات را انجام داد اما باز هم کار به سختی انجام شد.

قاسمی تاکید کرد: امسال اما فقط با کمک یک ایرلاین اجازه سرویس دهی به حجاج را داشتیم که از عملیات اربعین سال گذشته محدودیت‌ها خیلی بیشتر بود؛ اما با کمک ایران ایر عملیات جهادی حج امسال انجام شد.

وی اظهار داشت: اکنون ستاد اربعین تشکیل شده است، کار عمده مراسم اربعین در وزارت راه و شهرسازی انجام می شود. راهداری، راه آهن و سازمان هواپیمایی اعضای ستاد هستند. 5 میلیون مسافر زائر کربلا هستند و در این ایام باید سرویس و خدمات به آنها داد.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: مسیر انتهایی به پایانه‌ها و مرزها ترمیم و تعریض شده است، اصلاح مسیرهای زمینی انجام شده است؛  امسال 300 هزار نفر با قطار، 50 هزار نفر هوایی و باقی مسافران زمینی از طریق پایانه‌ها اعزام خواهند شد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا