بیانیه مشترک لاپید و گانتس درباره حمله به غزه: نمی‌گذاریم کسی اسرائیلی‌‌ها را تهدید کند

نخست‌وزیر و وزیر دفاع اسرائیل با انتشار بیانیه‌ای مشترک تأکید کردند که عملیات در غزه با هدف از میان برداشتن «تهدیدی ملموس» بر شهروندان اسرائیل انجام شده است.

میدل ایست نیوز: نخست‌وزیر و وزیر دفاع اسرائیل با انتشار بیانیه‌ای مشترک تأکید کردند که عملیات در غزه با هدف از میان برداشتن «تهدیدی ملموس» بر شهروندان اسرائیل انجام شده است.

به گزارش «الجزیره»، در این بیانیه تأکید شده که اسرائیل به هیچ طرفی اجازه نمی‌دهد که شهروندان اسرائیلی هدف تهدید یا آزار قرار بگیرند و هرکس که دست به چنین کاری زند آسیب خواهد دید.

در این بیانیه آمده که اسرائیل اجازه نمی دهد که «گروه های تروریست» اسرائیل را در نوار غزه در برابر عمل انجام شده قرار دهد و شهروندان اسرائیلی را تهدید کنند.

این بیانیه افزوده که مسئولیت نیروهای نظامی اسرائیل دفاع از شهرک ها و روستاهای نزدیک به نوار غزه است.

همزمان «آیلیت شاکد» وزیر کشور اسرائیل تأکید کرد که مرحله تازه نزاع با فلسطینیان «نزاعی طولانی و سخت» خواهد بود.

از سوی دیگر، ارتش اسرائیل اعلام کرد که علاوه بر «تیسیر الجعبری»، فرمانده نیروهای شمالی گردان‌های قدس در سازمان جهاد اسلامی، «عبدالله قدوم»، فرمانده سامانه موشکی ضد زرهی جهاد اسلامی در شمال غزه نیز به شهادت رسیده است.

همزمان نشریه عبری «یدیعوت اخرونوت» به نقل از یک مقام بلندپایه اسرائیلی تأکید کرد که اقدامات لازم برای گسترش دایره عملیات انجام شده و نیروهای ذخیره نیز احضار می‌شوند.

این مقام اسرائیلی تأکید کرده که با جدیت می‌کوشد که جنبش حماس بیرون از نزاع بماند.

این در حالی است که حماس اعلام کرده که همه نیروهای مقاومت به صورت یکپارچه به این حمله واکنش نشان خواهند داد.

همزمان با این تحولات، وزارت بهداشت غزه از افزایش شمار قربانیان این حادثه به 8 تن ازجمله یک دختربچه 5 ساله و 44 زخمی خبر داد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا