رایزنی رئیس موسسه شهدای عراق با سفیر ایران درباره زمینه‌های مختلف همکاری

عبدالاله النائلی و محمد کاظم آل صادق پیرامون زمینه های مختلف همکاری و آخرین وضعیت همکاری های متقابل رایزنی کردند.

میدل ایست نیوز: محمد کاظم آل صادق، سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد و عبدالاله النائلی، رئیس موسسه شهدای عراق در محل سفارت ایران، مسائل متعددی از همکاری‌ها را بررسی کردند.

به گزارش ایرنا، در این ملاقات، دو طرف ضمن تاکید بر اهمیت استمرار همکاری‌ها و تبادل تجربیات میان موسسه مذکور با بنیاد شهید و امور ایثارگران جمهوری اسلامی ایران، به بحث و رایزنی پیرامون آخرین وضعیت همکاری‌های متقابل پرداختند.

طرف عراقی با توجه به تجربیات و دستاوردهای ارزنده ایران در زمینه خدمات رسانی و تکریم خانواده‌های شهدا، خواهان بهره‌گیری افزونتر از این تجربیات شد.

لزوم ساماندهی وضعیت خانواده‌هایی که اعضای آنها در زمره قربانیان تروریسم بوده‌اند، ایجاد تسهیلات برای گردشگری مذهبی خانواده‌های شهدای دو کشور، مساعدت جمهوری اسلامی ایران در زمینه ایجاد شعب دانشگاه‌های مهم ایران در عراق، همکاری سینمایی در زمینه تولید فیلم و سریال‌هایی با مضمون شهادت و مقاومت، تبادل تجربیات و همفکری پیرامون تبیین و ترویج فرهنگ شهادت و مقاومت از دیگر محورهای مورد گفت وگوی دو طرف بود.

همچنین رئیس موسسه شهدای عراق از سفیر ایران برای بازدید از مجموعه این موسسه دعوت به عمل آورد که با استقبال محمد کاظم آل صادق مواجه شد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا