لبنان: آوارگان سوریه‌ای از عوامل مهم بحران اقتصادی هستند

وزارت خارجه لبنان حضور آوارگان سوریه‌ای را از عوامل مهم تشدید بحران اقتصادی در این کشور دانست و خواستار ایجاد نقشه راهی برای بازگشت آنان به کشورشان شد.

میدل ایست نیوز: وزارت خارجه لبنان حضور آوارگان سوریه‌ای را از عوامل مهم تشدید بحران اقتصادی در این کشور دانست و خواستار ایجاد نقشه راهی برای بازگشت آنان به کشورشان شد.

به گزارش «الجزیره»، در بیانیه رسمی وزارت خارجه لبنان تأکید شده که لازم است با مشورت و همکاری و گفت‌وگو نقشه راهی مناسب برای بازگشت تدریجی و باکرامت و امنیت آوارگان سوریه‌ای به کشورشان تدوین شود.

این بیانیه تأکید کرده که این اقدام به تقویت ثبات لبنان و منافع مشترک این کشور با اروپا کمک می‌کند.

وزارت خارجه لبنان افزوده که بحران اقتصادی در این کشور عوامل گوناگونی دارد و راه حل آن نیز ابعاد گوناگون داخلی و خارجی دارد، اما مطلقا نمی‌توان از این نکته غافل بود که پیامدهای بحران سوریه به خصوص حضور گسترده آوارگان سوریه‌ای در لبنان از مهم‌ترین عوامل بحران در این کشور است.

در ماه گذشته، نجیب میقاتی، رئیس دولت پیشبرد امور لبنان از جامعه جهانی خواست تا با این کشور در خصوص پرونده آوارگان سوریه و کمک به بازگشت آنان به کشورشان، همکاری کند و افزود که در غیر این صورت لبنان، آوارگان سوری را با روش‌های قانونی از لبنان اخراج خواهد کرد.

میقاتی در سخنانی اظهار داشت که لبنان میزبان بخش بزرگی از آوارگان سوری است و در طول 11 سال گذشته به دلیل حضور بیش از 1.7 میلیون آواره سوری و پناهنده فلسطینی که در سراسر لبنان زندگی می‌کنند، فشار غیرقابل تحملی را به دوش کشیده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الجزیره

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا