نوسازی و توسعه 3 گذرگاه مرزی عراق برای استقبال از زائران ایرانی

سازمان گذرگاه‌های مرزی عراق از ادامه تلاش‌ها برای آماده‌سازی 3 گذرگاه مرزی برای میزبانی از زائران ایرانی خبر داد.

میدل ایست نیوز: سازمان گذرگاه‌های مرزی عراق از ادامه تلاش‌ها برای آماده‌سازی 3 گذرگاه مرزی برای میزبانی از زائران ایرانی خبر داد.

«علاء الدین القیسی»، مدیر روابط عمومی سازمان گذرگاه‌های مرزی عراق، به خبرگزاری رسمی عراق (واع) گفت که این سازمان خود را برای پذیرایی از بیشترین تعداد زائران در سالروز شهادت سالار شهیدان آماده می‌کند.

او گفت که گذرگاه‌های مرزی زرباطیه و الشیب و شلمچه میان عراق و ایران با همکاری کادرهای مهندسی و استان‌داری‌ها در حال نوسازی و توسعه و اتخاذ تدابیر لازم برای تضمین سلامت زائران و کمک به تسهیل تردد آنهاست.

وی افزود که در این راستا، افزایش کابین‌های بررسی گذرنامه، نصب تهویه مناسب برای سالن‌ها، آسفالت کردن مسیر منتهی به ساختمان گذرگاه مرزی و ایجاد سقف مناسب برای جلوگیری از تابش شدید آفتاب از اقداماتی است که برای پذیرایی بهتر از زائران جریان دارد.

وی گفت که نوسازی سرویس‌های بهداشتی، ایجاد مخازن آب، نصب ژنراتورهای برق برای حالت فوق‌العاده، نصب تابلوهای راهنما و ایجاد پیاده‌رو در کنار مسیر آسفالت با همکاری طرف ایرانی از دیگر کارهایی است که به این منظور انجام شده است.

این مقام عراقی تأکید کرد که سازمان گذرگاه‌های مرزی عراق در جلسات متعددی با کارمندان شاغل در گذرگاه‌های مرزی سازوکار استفاده از امکانات اداری و امنیتی و خدماتی برای بهبود پذیرایی از زائران را انجام داده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
واع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا