دمشق: بی تفاوتی جامعه جهانی دربرابر جنایات اسرائیل در غزه نشان‌دهنده هم‌دستی است

وزارت امور خارجه سوریه با انتشار بیانیه ای تحولات جاری در نوار غزه را شاهد تازه ای بر توحش و نژادپرستی رژیم اسرائیل دانست.

میدل ایست نیوز: وزارت امور خارجه سوریه با انتشار بیانیه ای تحولات جاری در نوار غزه را شاهد تازه ای بر توحش و نژادپرستی رژیم اسرائیل دانست.

در بیانیه رسمی وزارت امور خارجه سوریه که امروز (شنبه 6 اوت) منتشر شده آمده که تازه‌ترین دور جنایات اسرائیل تا کنون به کشته شدن ده‌ها بی گناه از جمله زنان و کودکان در غزه انجامیده و صحنه ساختمان‌های ویران شاهد تازه‌ای بر توحش و نژادپرستی این نظام اشغالگری است که از هیچ جنایت و اقدام تروریستی در حق فلسطینیان فروگزار نمی‌کند.

در این بیانیه شهادت شهروندان فلسطینی به ملت فلسطین و خانواده‌های قربانیان تسلیت گفته شده و بر ادامه حمایت سوریه از برادران فلسطینی در احقاق حقوقشان تأکید و بر ضرورت وحدت فلسطینیان در سطح داخلی و خارجی برای رویارویی با این حملات تا زدن مهر پایان بر اشغالگری چند دهه‌ای اسرائیل و تحقق آرمان تشکیل کشور مستقل فلسطین با پایتختی قدس و تضمین بازگشت آوارگان به خانه‌هایشان تأکید شده است.

این بیانیه همچنین از بی تفاوتی جامعه جهانی به این جنایات انتقاد و این موضوع نشانه هم‌دستی با اسرائیل و نادیده گرفتن همه ارزش‌های انسانی و قوانین بین‌المللی دانسته شده است.

سوریه مسئولیت تنش را متوجه اسرائیل دانسته و خواستار محاکمه مقامات اسرائیلی‌ای شده که به جنایت علیه بشریت عادت کرده‌اند و افزوده که اولویت اصلی کشورهای عربی در این شرایط حمایت کامل از ملت فلسطین برای دفاع از حقوقش و رسوا کردن نیت های شوم رژیم صهیونیستی است.

در این بیانیه تأکید شده که فلسطینیان جز با مبارزه و فداکاری و ایستادگی در برابر سیاست‌های اسرائیل به حقوق خود دست نمی‌یابند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
خبرگزاری رسمی سوریه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا