رسانه عبری: استفاده از 16 تُن مواد منفجره برای حمله به 14 نقطه در نوار غزه

نشریه عبری «یدیعوت اخرونوت» اعلام کرد که در حمله روز گذشته اسرائیل به نوار غزه 14 هدف و 16 تُن سلاح به کار گرفته شده است.

میدل ایست نیوز: نشریه عبری «یدیعوت اخرونوت» اعلام کرد که در حمله روز گذشته اسرائیل به نوار غزه 14 هدف و 16 تُن مواد منفجره به کار گرفته شده است.

به گزارش «العربی الجدید»، این نشریه عبری تأکید کرد که در عملیات اسرائیل که در ساعت 16 و 16 دقیقه به وقت محلی آغاز شد، 16 تُن سلاح و مواد منفجره به 14 هدف متعلق به جنبش جهاد اسلامی شلیک شده است.

این نشریه مدعی شده که این حمله اقدامی پیش‌دستانه برای جلوگیری از اجرای عملیاتی ضد زرهی‌‌های اسرائیل در مرز غزه بوده که جهاد اسلامی در هفته‌های گذشته برای اجرای آن برنامه‌ریزی کرده بود.

این گزارش افزوده که ارتش اسرائیل بعد از پاسخ جهاد اسلامی نیز از جنگنده‌ها و توپخانه و پهپادهای هجومی خود برای زدن 24 هدف در نوار غزه استفاده کرده است.

این نشریه همچنین مدعی شده که سامانه گنبد آهنین در دفع راکت‌های شلیک شده از نوار غزه در شب گذشته با موفقیت 90 درصدی عمل کرده است.

شب گذشته سخنگوی جهاد اسلامی تأکید کرد که در اولین مرحله پاسخ خود به ترور «تیسیر الجعبری» و دیگر شهدای حمله امروز اسرائیل، بیش از 100 راکت به سمت تل آویو و شهرهای مرکز اسرائیل شلیک شده است.

در تازه ترین آمار قربانیان حمله امروز اسرائیل به نوار غزه، وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که شمار قربانیان این حمله به 10 تن افزایش یافته که یکی از آنها دختربچه‌ای 5 ساله بوده است.

در این حمله دو فرمانده بلندپایه گردان‌های قدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین، از جمله «تیسیر الجعبری»، فرمانده یگان شمالی، ترور شده‌اند.

در واکنش به ترور الجعبری، «زیاد النخاله»، دبیر کل جنبش جهاد اسلامی تأکید کرد که امروز آزمونی جدی برای نیروهای مقاومت برای رویارویی با اقدامات خصمانه اسرائیل است و افزود: «ما عازم جنگ می‌شویم و از خداوند برای مجاهدان توفیق طلب می‌کنیم و ضربه‌ای دردناک به اسرائیل خواهیم زد».

او خواستار یکپارچگی نیروهای مقاومت شد و تأکید کرد که جهاد اسلامی هیچ خط قرمزی ندارد و هیچ وساطتی را نمی‌پذیرد و از پای نمی‌نشیند.

وی افزود که ملت فلسطین باید توانایی خود در رویارویی با اسرائیل را ثابت کند و تأکید کرد که کسی که دشمنی را آغاز کرده باید مسئولیت کامل اقدام خود را بپذیرد.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا