عادل الجبیر: اروپا برای نفت ما عوارض 200 درصدی تعیین کرده است

وزیر مشاور در امور خارجه عربستان با انتقاد از مطالبات غربی‌ها درباره افزایش تولید نفت، گفت که اروپا عوارض 200 درصدی برای نفت کشورهای خاورمیانه تعیین کرده است.

میدل ایست نیوز: وزیر مشاور در امور خارجه عربستان با انتقاد از مطالبات غربی‌ها درباره افزایش تولید نفت، گفت که اروپا عوارض 200 درصدی برای نفت کشورهای خاورمیانه تعیین کرده است.

به گزارش «الخلیج آنلاین»، «عادل الجبیر»، وزیر مشاور در امور خارجه و فرستاده عربستان در امور محیط زیست در مصاحبه با شبکه CNBC امریکا گفت که نحوه تعامل اروپا با بحران انرژی و مبارزه با تغییرات اقلیمی بسیار عجیب است، «آنها از طرفی به بهانه حفاظت از محیط زیست بر نفت ما عوارض 200 درصدی تعیین کرده‌اند و از طرف دیگر استفاده از زغال سنگ را ترویج می‌کنند که بیشترین آلوده‌کننده محیط زیست است».

وی گفت که لازم است که پرونده تغییرات زیست‌محیطی به روشی عقلانی و بدون ایجاد تنش در بازارهای انرژی پیگیری شود.

الجبیر از اینکه با افزایش قیمت نفت برخی کشورها خواستار افزایش تولید می‌شوند اظهار شگفتی کرد و افزود که چنین چیزی به آشوب و کاهش سرمایه‌گذاری می‌انجامد و استمرار تأمین نفت را با خطر مواجه می‌کند.

او گفت که عربستان از بزرگ‌ترین کشورهایی است که در انرژی خورشیدی سرمایه‌گذاری کرده و می‌کوشد که به بزرگ‌ترین تأمین‌کننده هیدروژن در جهان تبدیل شود.

با تحریم نفت روسیه توسط شماری از کشورهای اروپایی، قیمت نفت در بازارهای جهانی افزایش چشمگیری داشته و کشورهای غربی خواهان افزایش تولید نفت به منظور کاهش قیمت‌ها شده‌اند.

 

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الخلیج

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا