وزیر راه ایران: فروش بلیت چارتری اربعین و فروش ارزی بلیت ممنوع است

وزیر راه و شهرسازی ایران تأکید کرد که فروش بلیت چارتری در ایام اربعین و نیز فروش ارزی بلیت به اتباع خارجی غیر قانونی است.

میدل ایست نیوز: وزیر راه و شهرسازی ایران تأکید کرد که فروش بلیت چارتری در ایام اربعین و نیز فروش ارزی بلیت به اتباع خارجی غیر قانونی است.

به گزارش خبرگزاری «ایمنا» «رستم قاسمی»، وزیر راه و شهرسازی ایران، در نشست کمیته حمل و نقل ستاد اربعین ایران اظهار کرد: امسال قیمت‌های بلیت هواپیما تغییری نداشت، سال گذشته وضعیت نامساعدی در سفر اربعین وجود داشت و برخی‌ها بدون بلیت یا با قیمت‌های گزاف از طریق دلال‌ها یا چارتر کننده‌ها، اقدام به تهیه بلیت کرده بودند.

وی با پیش‌بینی اینکه حدود ۶۰ هزار نفر مسافر از فرودگاه بین المللی امام خمینی (تهران) عازم نجف می‌شوند گفت: درخواست می‌کنیم سهمیه پروازهای خارجی ظرفیت ناوگان و اختلاف قیمت میان پروازهای خارجی و داخلی مشخص شود تا مشکل فروش بلیت چارتری پیش نیاید و افراد بدون بلیت وارد فرودگاه نشوند.

رستم قاسمی اظهار کرد: فروش بلیت عتبات با نرخ مشخص و به صورت مستقیم انجام می‌شود.

وی تاکید کرد: ممنوعیت فروش چارتری بلیت‌های اربعین ابلاغ شده است و نرخ‌گذاری نیز به زودی انجام و اعلام می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی ایران درباره دستورالعمل فروش بلیت‌های اربعین گفت: اگر ایرلاینی بلیت‌های اربعین را قبلاً به چارترکنندگان فروخته باشد تخلف کرده است و در صورتی که ایرلاین‌ها به فروش ارزی به اتباع غیرایرانی ادامه دهند در ابتدا تذکر می‌دهیم و اگر رعایت نشد به تعزیرات معرفی و با آن‌ها برخورد می‌شوند.

قاسمی گفت: فروش ارزی بلیت خارج از کشور آزاد است و در دفاتر فروش خارج از کشور امکان فروش ارزی وجود دارد.

وزیر راه و شهر سازی ایران خاطرنشان کرد: از حدود سه ماه پیش کارگروه‌هایی برای زیارت اربعین با اعضای راهداری راه‌آهن و سازمان هواپیمایی داشته‌ایم، پیش‌بینی می‌شود که پنج میلیون زائر امسال عازم کربلا شوند که از این تعداد، حدود ۳۰۰ هزار نفر با قطار، ۶۰ هزار نفر با هواپیما، مابقی از طریق زمینی انجام می‌شود.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
ایمنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا