گانتس مستقیما «زیاد النخاله» را به ترور تهدید کرد

وزیر دفاع اسرائیل با تهدید مستقیم «زیاد النخاله»، دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین، تأکید کرد که هیچ ضمانتی برای وی وجود ندارد.

میدل ایست نیوز: وزیر دفاع اسرائیل با تهدید مستقیم «زیاد النخاله»، دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین، تأکید کرد که هیچ ضمانتی برای وی وجود ندارد.

به گزارش «العربی الجدید»، گانتس در مصاحبه با شبکه رسمی «کان» اسرائیل گفت: «همه سران گروه‌های مسلح باید نگران باشند، زیاد النخاله در رأس یک گروه مسلح (به گفته وی “تروریستی”) است، هیچ ضمانتی درباره زنده ماندنش وجود ندارد، هیچ جایی برای او امن نیست».

گانتس تهدید کرد که اگر آتش‌بس نقض شود «اسرائیل از همه توان خود استفاده خواهد کرد».

گانتس همچنین در این مصاحبه که اولین گفت‌وگوی تلویزیونی وی بعد از حمله اخیر اسرائیل به نوار غزه بود ارائه تسهیلات برای بازسازی نوار غزه را مشروط به آزادسازی دو سرباز اسرائیلی کرد که در زندان‌های حماس هستند و افزود که این چیزی است که مانع توسعه نوار غزه و ماندنش در وضعیت کنونی می‌شود.

ارتش اسرائیل روز جمعه عملیاتی علیه نوار غزه را با ترور «تیسیر الجعبری»، فرمانده بخش شمالی گردان های قدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی، آغاز کرد. وی در لحظه ترور در منزل مسکونی خود در ساختمانی چند طبقه در غزه حضور داشت.

روز گذشته نیز اسرائیل «خالد منصور»، فرمانده بخش جنوبی گردان های قدس، را در رفح ترور کرد.

جنبش جهاد اسلامی نیز در واکنش به این حملات صدها راکت به سمت مناطق گوناگون اسرائیل شلیک کرد که موجب آسیب دیدن برخی ساختمان ها به خصوص در شهرک های اطراف نوار غزه و نیز شهر عسقلان شد.

شب گذشته، با وساطت مصر آتش بس میان اسرائیل و گروه های فلسطینی از ساعت 23 و 30 به وقت محلی آغاز شد.

به موجب توافق آتش‌بس که شب گذشته متن آن نیز در رسانه‌ها منتشر شد، قرار است مصر برای آزادی «خلیل عواوده»، از سران جنبش جهاد اسلامی که در زندان اسرائیل است، و درمان وی تلاش کند. همچنین مصر متعهد است که برای آزادی بسام سعدی در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدام کند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا