ضارب سلمان رشدی: هیچ تماسی با سپاه نداشته‌ام/ رشدی یک منافق است

ضارب لبنانی «سلمان رشدی» ضمن خودداری از اظهار نظر پیرامون فتوای امام خمینی درباره ارتداد این نویسنده هندی، تأکید کرد که هیچ گونه تماسی با سپاه پاسداران ایران نداشته است.

میدل ایست نیوز: ضارب لبنانی «سلمان رشدی» ضمن خودداری از اظهار نظر پیرامون فتوای امام خمینی درباره ارتداد این نویسنده هندی، تأکید کرد که هیچ گونه تماسی با سپاه پاسداران ایران نداشته است.

به گزارش «فرانس پرس» «هادی مطر» ضارب سلمان رشدی، نویسنده هندی ـ انگلیسی، در مصاحبه با یک نشریه امریکایی تأکید کرد که از شنیدن خبر زنده ماندن رشدی غافلگیر شده است.

وی که پس از حمله با چاقو به سلمان رشدی در نیویورک دستگیر و به اقدام برای قتل متهم شده، درباره اینکه آیا این اقدام را در راستای اجرای فتوای امام خمینی، رهبر فقید ایران، درباره ارتداد سلمان رشدی انجام داده یا نه گفت: «برای آیت الله خمینی بسیار احترام قائلم. به نظرم او انسان بزرگی است. در این باره فقط همین را می توانم بگویم» و افزود که وکلا به وی توصیه کرده اند که در این باره صحبتی نکند.

وی که زاده یک خانواده شیعه در جنوب لبنان است گفت که صفحاتی از رمان «آیات شیطانی» نوشته سلمان رشدی را خوانده است.

مطر درباره سلمان رشدی گفت: «من از او خوشم نمی آید، به نظرم آدم خوبی نیست، اصلا از او خوشم نمی آید» و افزود که رشدی به اسلام اهانت کرده و شخصی «منافق» است.

وی همچنین تأکید کرد که هیچ گونه تماسی با سپاه ایران نداشته و از طریق توئیتر از برنامه سلمان رشدی در نیویوک باخبر شده است و پس از اطلاع از این موضوع با یک اتوبوس خود را به محل سخنرانی رشدی رسانده است.

پیش تر مادر هادی مطر در گفت وگو با یک نشریه در انگلستان گفته بود که پسرش در سال 2018 به لبنان رفته بود و در بازگشت «بسیار تغییر کرده و متدین شده بود».

پیش از این ایران نیز هرگونه ارتباط با هادی مطر و نقش داشتن در حمله سلمان رشدی را انکار و تأکید کرده بود که مسئولیت حادثه برای سلمان رشدی بیش از هرچیز متوجه خود وی و حامیانش است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
AFP

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا