قطار تهران-کربلا از هفته آینده زائران را منتقل می‌کند

مدیر عامل راه آهن ایران از آغاز حرکت قطار تهران-کربلا از هفته آینده و با نزدیک شدن به ایام اربعین خبر داد.

میدل ایست نیوز: سید میعاد صالحی، مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، از حرکت قطار تهران- کربلا از هفته آینده به صورت کاروانی خبر داد و گفت: این قطار از تهران تا مرز شلمچه در داخل کشور سیر خواهد کرد و از مرز شلمچه تا بصره به طول ۳۰ کیلومتر، مسافران مسیر را با اتوبوس طی خواهند کرد و در بصره سوار قطار شده و تا کربلا ادامه مسیر می‌دهند.

به گزارش ایرنا، معاون وزیر شهرسازی و مدیرعامل راه آهن ایران، امروز پنجشنبه گفت: طی هفته جاری و هفته گذشته جلساتی با همتای عراقی در خصوص راه اندازی قطار تهران- کربلا برگزار شد.

وی افزود: طبق تفاهم با مدیرعامل راه‌آهن عراق، مقرر شد به مدت ۳ ماه، هفته‌ای یک رام قطار از تهران تا کربلا سیر کند.

صالحی ادامه داد: این قطار از تهران تا مرز شلمچه در داخل کشور سیر خواهد کرد و از مرز شلمچه تا بصره به طول ۳۰ کیلومتر، مسافران مسیر را با اتوبوس طی خواهند کرد و در بصره سوار قطار شده و تا کربلا ادامه مسیر می دهند.

مدیرعامل راه آهن ایران خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه این قطار در سه ماهه اول به صورت آزمایشی است، حرکت این قطار به صورت کاروانی و از طریق آژانس های مسافرتی منتخب مورد تایید انجام می شود.

وی بیان کرد: با توجه به این که ممکن بود در این سفر موانعی وجود داشته باشد، سه هفته گذشته به همراه همکارانم این مسیر را به صورت میدانی طی کردیم تا بتوانیم موانع را متوجه شده و برطرف کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی ایران در مورد تکمیل خط آهن شلمچه-بصره نیز گفت: با توجه به تفاهم با کشور عراق، مطالعات عمرانی برای احداث خط در حال انجام است و گام به گام به جلو حرکت می کنیم تا این مسیر هر چه زودتر احداث شود.

وی افزود: به مناسبت ایام اربعین و برای رفاه حال زائران، در بازه زمانی ۱۵ تا ۳۰ شهریورماه، تعداد قطارهای تهران -کرمانشاه، تهران- خرمشهر و تهران- اهواز دو برابر خواهد شد، ضمن اینکه قطارهای اهواز تا خرمشهر نیز ادامه سیر خواهند داد.

صالحی تاکید کرد: همچنین در این ایام شرکت راه آهن به طور ۲۴ ساعته، زائرین را از خرمشهر تا مرز شلمچه به طور رایگان جابجا خواهد کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا