ائتلاف السیاده: گفت‌وگوی نیروهای سیاسی عراق حتی بدون حضور جریان صدر باید ادامه یابد

یک نماینده ائتلاف السیاده با تأکید بر ضرورت ادامه گفت‌وگوی نیروهای سیاسی عراق حتی بدون حضور جریان صدر پیش‌بینی کرد که بحران سیاسی عراق بعد از زیارت اربعین حل شود.

میدل ایست نیوز: یک نماینده ائتلاف السیاده با تأکید بر ضرورت ادامه گفت‌وگوی نیروهای سیاسی عراق حتی بدون حضور جریان صدر پیش‌بینی کرد که بحران سیاسی عراق بعد از زیارت اربعین حل شود.

به گزارش «ناس نیوز»، «یوسف السبعاوی» نماینده ائتلاف السیاده، بزرگ‌ترین ائتلاف اهل سنت عراق به ریاست خمیس الخنجر، تأکید کرد که جلسات گفت‌وگوی نیروهای سیاسی عراق باید ادامه پیدا کند حتی اگر جریان صدر در آن حاضر نشود.

السبعاوی در مصاحبه‌ای تلویزیونی گفت که انحلال پارلمان به صورت مستقیم و بدون برگزاری جلسه مجلس ممکن نیست و باید گفت‌وگوها ادامه پیدا کند.

وی بیانیه 10 ماده‌ای محمد الحلبوسی، رئیس مجلس عراق، را بیان مشکلات اصلی سیاسی در کشور دانست که با حل آنها روند اصلاح فضای سیاسی کشور هموار می‌شود.

این نماینده مجلس عراق گفت که موضوع انحلال مجلس از نظر همه نیروهای سیاسی عراق ضروری به نظر می‌آید اما نباید در این باره طوری عمل کرد که مشکلات بزرگ‌تری ایجاد شود.

وی افزود که امروز همه به ضرورت اصلاح نظام سیاسی کشور اذعان دارند و اگر مجلس تا یک سال دیگر هم فعالیت کند شاهد تغییرات بزرگ در عملکرد مجلس خواهیم بود.

السبعاوی پیش بینی کرد که عراق پس از زیارت اربعین شاهد حل و فصل بحران سیاسی کنونی باشد.

روز گذشته دومین دور جلسه گفت وگوی ملی با حضور رهبران سیاسی عراق برای بررسی تحولات سیاسی کشور با حضور نماینده سازمان ملل برگزار شد.

در این جلسه تصویب شد که یک تیم فنی با حضور نمایندگانی از گروه‌های سیاسی مختلف برای تنظیم نقشه راهی ملی جهت خروج از بحران در کشور و نزدیک کردن دیدگاه‌ها تشکیل شود تا بتوان به برگزاری انتخابات مجدد و تحقق الزامات حقوقی آن از جمله بازنگری در قانون انتخابات و همچنین بازنگری در کمیساریای انتخابات رسید.

حاضران همچنین بر ضرورت فعال‌سازی نهادهای قانونی کشور و تحقق روال‌های قانونی درباره تشکیل حکومت جدید تأکید کردند.

آنان همچنین بار دیگر از جریان صدر خواستند که در نشست‌های فنی و سیاسی برای حل بحران و بررسی همه مسائل مورد اختلاف حضور یابند.

در این جلسه همچنین توافق شد که این نشست ادامه پیدا کند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
ناس نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا