برنامه ریزی انجام 1200 پرواز اربعین در فرودگاه بین المللی امام خمینی در ایران

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی ایران گفت که 1400 پرواز رفت و برگشت اربعین برای ترمینال سلام تقاضا شده است که ما تاکنون 1200 پرواز رفت و برگشت آن را تأیید کرده‌ایم.

میدل ایست نیوز: ‌سعید چلندری، مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی ایران با بیان اینکه پروازهای زیارتی اربعین در قالب طرح اربعین از روز 15 شهریور در ترمینال زیارتی سلام فرودگاه امام خمینی آغاز شد، اظهار داشت: ترمینال سلام فعالیت خود را از 12 شهریور آغاز کرد و تا بامداد 15 شهریور تعداد 97 پرواز رفت و برگشت اربعین در این ترمینال انجام شد.

به گزارش فارس، وی ادامه داد: روز گذشته نیز از ساعت صفر بامداد تا ساعت صفر بامداد امروز، 44 پرواز شامل 22 پرواز رفت و 22 پرواز برگشت در ترمینال سلام انجام شد.

وی اظهار کرد:‌ در ترمینال سلام ظرفیت 600 خودرو داریم که در ایام اربعین به صورت رایگان در اختیار زوار و مشایعت‌کنندگان است؛ همچنین غرفه‌های داخل ترمینال سلام و محوطه در ایام اربعین اجاره نمی‌دهند تا بدین ترتیب اجناس غرفه‌ها با قیمت کم به دست زائران برسد.

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: همچنین 15 موکب در ترمینال سلام راه‌اندازی شده است که 10 موکب در سردر ترمینال و 5 موکب در داخل ترمینال است.

چلندری اظهار کرد: امروز 16 شهریور 60 پرواز رفت و برگشت در ترمینال زیارتی سلام انجام خواهد شد.

چلندری افزود: 650 پرواز برنامه‌ای اربعین برای بازه زمانی 15 تا 30 شهریور در فرودگاه امام در نظر گرفته شده است، 800 مجوز پرواز فوق‌العاده نیز داریم و جمعا 1400 پرواز رفت و برگشت اربعین برای ترمینال سلام تقاضا شده است که ما تا کنون 1200 پرواز رفت و برگشت آن را تأیید کرده‌ایم.

وی افزود: غیر از شرکت‌های هواپیمایی داخلی شرکت‌های هواپیمایی العراقیه و بغداد نیز در انتقال زوار اربعین فعال هستند.

بنابراین گزارش، طرح پروازهای اربعین از 15 شهریور آغاز می‌شود و تا پایان ماه جاری ادامه دارد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا