حمله به بانک‌ها، پدیده ای که امنیت لبنان را تهدید می‌کند

بیروت و سایر شهرهای لبنان چند روزی است که در پی محدودیت شدید دسترسی شهروندان لبنانی به سپرده هایشان، شاهد حمله به بانک هاست.

میدل ایست نیوز: بیروت و سایر شهرهای لبنان امروز جمعه شاهد یورش به بانک ها از سوی سپرده گزاران لبنانی بود که در پی آن وزیر کشور لبنان خواستار برگزاری نشست اضطراری شورای امنیت داخلی مرکزی شد و تاکید کرد که نیروهای با قاطعیت به اجرای قانون خواهند پرداخت.

به گزارش الجزیره، دولت پیشبرد امور لبنان امروز در بیانیه ای اعلام کرد که بودجه ای اضطراری با هدف بهبود اوضاع معیشتی شهروندان و ثبات مالی در کشور آماده کرده است.

نجیب میقاتی، نخست وزیر لبنان گفت که بودجه 2022 اصلاحی، اضطراری و برای مرحله انتقالی است و تاکید کرد که همه پایه ها و اساس حکومت شکاف برداشته است و برای دستیابی به نتیجه مورد نظر همه باید همکاری کنیم.

نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان نیز جلسه بررسی و تصویب پیش نویس بودجه 2022 را به 26 سپتامبر موکول کرد.

بسام مولوی، وزیر کشور لبنان تاکید کرد که نیروهای امنیتی براساس قانون و با قاطعیت برای اجرای آن اقدام خواهند کرد.

وی گفت که مقامات نه برای حفاظت از بانک ها بلکه برای حفاظت از لبنان، نظم عمومی و همه شهروندان ورود کرده اند.

مولوی افزود که کسی که اکنون سپرده خود را به زور باز پس می گیرد، آن را به حساب سایر سپرده گزاران دریافت کرده است.

در همین راستا، انجمن بانک های لبنان اعلام کرد که بانک ها از روز دوشنبه به مدت 3 روز در پی نگرانی های امنیتی تعطیل خواهند بود.

این درحالی است که اخیرا شماری از سپرده گزاران به بانک ها یورش برده و پس از دریافت سپرده هایشان خود را به نیروهای امنیتی تسلیم کرده اند.

در پی محدودیت شدید دسترسی شهروندان به سپرده هایشان به علت سیاست‌های بانک مرکزی لبنان، پدیده حمله به شعب بانکی و دریافت سپرده‌ها به زور در هفته‌های اخیر چند بار تکرار شده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
الجزیره

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا