ابراز امیدواری امیر قطر نسبت به دستیابی به توافقی عادلانه درخصوص برنامه هسته‌ای ایران

امیر قطر در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل، بر اعتقاد خود به دستیابی به توافقی عادلانه درخصوص برنامه هسته ای ایران که نگرانی های همه طرف ها را در نظر بگیرد، تاکید کرد.

میدل ایست نیوز: تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر نسبت به دستیابی به توافقی عادلانه درخصوص برنامه هسته ای ایران ابراز امیدواری کرد.

به گزارش الخلیج آنلاین، امیر قطر در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل، بر اعتقاد خود به دستیابی به توافقی عادلانه درخصوص برنامه هسته ای ایران که نگرانی های همه طرف ها را در نظر بگیرد، تاکید کرد.

وی گفت: شورای امنیت باید در قبال ملزم کردن اسرائیل برای پایان دادن به اشغالگری و تشکیل کشور مستقل فلسطینی مسؤولیت پذیر باشد.

تمیم بن حمد افزود: دنیای ما به صورت زاید الوصفی در حال تغییر است، اما همگرایی ما پیشرفت نکرده است تا با این تغییرات همراه باشد.

وی تصریح کرد که سیاست خارجی ما بر موازنه میان منافع، اصول و میانجی‌گری در حل منازعات به شیوه‌های مسالمت‌آمیز استوار است.

امیر قطر درخصوص بحران انرژی نیز افزود که با بحران انرژی بی سابقه‌ای روبه‌رو هستیم و حدود یک میلیارد نفر بدون منبع کلیدی مورد اعتماد انرژی به سر می‌برند.

تمیم بن حمد تاکید کرد: تغییرات اقلیمی و حفظ محیط زیست موجب شده که منبع انرژی را در سریعترین زمان ممکن متنوع سازی کنیم.

امیر قطر با اشاره به اینکه به گفت وگو و اقدام مشترک و تلاش برای درک همدیگر باور داریم، افزود که نباید انرژی و غذا در جنگ‌ها به عنوان سلاح مورد استفاده قرار گیرد.

وی افزود: پیچیدگی‌های جنگ روسیه و اوکراین را درک می کنیم و خواستار آتش بس و تلاش برای یافتن یک راه‌حل مسالمت‌آمیز هستیم.

وی اضافه کرد: بار دیگر همبستگی کامل خود را با ملت برادر فلسطین برای برقراری عدالت اعلام می کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به جنگ سوریه پرداخت و گفت که جامعه جهانی ناتوان برای مجازات جنایتکاران جنگ در سوریه است.

امیر قطر افزود: نباید سازمان ملل متحد بپذیرد، روند سیاسی سوریه در آنچه کمیته قانون اساسی جدید است، محدود شود.

وی تأکید کرد: خواستار پایان یافتن روند سیاسی در لیبی و توافق برای قوانین قانون اساسی برای برگزاری انتخابات در این کشور هستیم.

امیر قطر اضافه کرد: باریکه امیدواری در توافق طرف‌ها برای برقراری آتش بس موقت در یمن می بینیم.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الخلیج آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا