حماس بازداشت دو مبارز فلسطینی توسط تشکیلات خودگردان را محکوم کرد

حماس، بازداشت دو مبارز مقاومت فلسطین به دست سرویس های امنیتی تشکیلات خودگردان در شهر نابلس را به شدت محکوم کرد.

میدل ایست نیوز: جنبش مقاومت اسلامی حماس، بازداشت دو مبارز مقاومت فلسطین به دست سرویس های امنیتی تشکیلات خودگردان در شهر نابلس را به شدت محکوم کرد و خواستار آزادی فوری آنان و تمامی بازداشت شدگان سیاسی شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، جنبش حماس در بیانیه ای اعلام کرد: درحالی که دشمن صهیونیستی به بازداشت، قتل و کشتار فلسطینیان، یهودی سازی و شهرک سازی ادامه می دهد، تشکیلات خودگردان همچنان بر ادامه همکاری امنیتی با آن و سرکوب شهروندان فلسطینی و مبارزان مقاومت اصرار دارد که این کاملا خارج از اصول ملی فلسطین است.

حماس از سرویس های امنیتی تشکیلات خودگردان خواست هرچه سریع تر به بازداشت مبارزان فلسطینی پایان دهد و دست از همکاری امنیتی با اسرائیل بکشند.

این جنبش همچنین عموم شهروندان فلسطینی و گروه ها و جریان های ملی و اسلامی را به محکومیت بازداشت های سیاسی و تلاش برای آزادی فوری تمامی بازداشت شدگان در زندان های تشکیلات خودگردان فراخواند.

در حمله شب گذشته سرویس های امنیتی تشکیلات خودگردان برای بازداشت دو مبارز فلسطینی، یک شهروند فلسطینی به ضرب گلوله این نیروها به شهادت رسید.

منابع محلی گزارش دادند که گروهی از نیروهای امنیتی تشکیلات خودگردان شب گذشته در شهر نابلس دو مبارز فلسطینی تحت تعقیب اسرائیل به نام های مصعب آشتیه و عمید طبیله را بازداشت کردند.

در پی بازداشت این دو مبارز فلسطینی، درگیری های شدید در نابلس به وقوع پیوست و طی آن سرویس های امنیتی تشکیلات خودگردان اقدام به سرکوب این اعتراضات کردند که در پی آن 3 نفر به ضرب گلوله زخمی شدند.

منابع محلی تاکید کردند که فراس یعیش یکی از شهروندان مجروح به ضرب گلوله نیروهای امنیتی فلسطینی در نهایت بامداد امروز سه شنبه بر اثر شدت جراحات وارده به شهادت رسید.

منابع محلی اعلام کردند که گروهی از نیروهای امنیتی تشکیلات خودگردان با لباس شخصی خودروی مصعب اشتیه و عمید طبیله؛ دو مبارز فلسطینی؛ را در نابلس محاصره کرده و آنها را بازداشت و به یکی از مقرهای خود منتقل کردند.

مصعب آشتیه یکی از مبارزان سرشناس فلسطینی در شهر نابلس است که قبلا نیز در زندان اسرائیل اسیر بوده و چندین مرتبه از ترور و بازداشت جان سالم به در برده بود.

این اقدام سرویس‌های امنیتی تشکیلات خودگردان خشم گسترده فلسطینیان را در پی داشته است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
مرکز اطلاع رسانی فلسطینمرکز اطلاع رسانی فلسطین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا