منابع غیر رسمی از آغاز شمارش معکوس برای تشکیل دولت جدید لبنان خبر می‌دهند

یک مقام لبنانی از آغاز شمارش معکوس برای تشکیل دولت جدید لبنان پس از کاهش اختلافات رئیس جمهور و نخست‌وزیر با وساطت حزب‌الله خبر داد.

میدل ایست نیوز: یک مقام لبنانی از آغاز شمارش معکوس برای تشکیل دولت جدید لبنان پس از کاهش اختلافات رئیس جمهور و نخست‌وزیر با وساطت حزب‌الله خبر داد.

به گزارش «الشرق»، یک مقام آگاه لبنانی تأکید کرد که در پی وساطت حزب الله لبنان برای کاهش اختلافات میان «میشل عون»، رئیس جمهوری لبنان، و «نجیب میقاتی»، نخست‌وزیر مأمور تشکیل کابینه، شمارش معکوس برای تشکیل دولت جدید لبنان آغاز شده است.

این مقام گفت که اگر پیشامد تازه‌ای رخ ندهد، دولت جدید لبنان تا پیش از پایان ماه جاری میلادی تشکیل خواهد شد.

بر اساس این گزارش، نجیب میقاتی که برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک رفته، به محض بازگشت از نیویورک تعدیلات مورد نظر عون در کابینه را اعمال و تشکیل دولت جدید را اعلام خواهد کرد.

هفته گذشته، «نجیب میقاتی»  نخست وزیر لبنان، پس از دیدار با «میشل عون»، رئیس جمهوری لبنان، گفت که دیداری به مدت نیم ساعت با رئیس جمهوری داشته است.

او گفت که در حال سفر خارجی است و در بازگشت از سفر «به دیدار رئیس جمهوری خواهم رفت و تا زمانی که دولت تشکیل نشود از کاخ ریاست جمهوری خارج نخواهم شد».

میقاتی در اواخر ژوئن سال جاری فهرست وزرای پیشنهادی دولت خود را به میشل عون داد اما تاکنون عون از تأیید این لیست خودداری کرده است.

این در حالی است که پیش‌تر اختلافات شدیدی میان عون و میقاتی پیش آمده بود که موجب این نگرانی شده بود که با پایان مسئولیت رئیس جمهور و عدم اجرای انتخابات و نبود دولت دارای صلاحیت کامل، این کشور دچار یک خلأ حقوقی و شاهد پیچیده تر شدن بحران سیاسی خود شود.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا